W pogoni za młodością jesteśmy gotowi na podjęcie wielu wyzwań. Współczesne trendy promują młody wygląd, doskonałą sylwetkę i zdrowy styl życia, a ci, którzy za tym nie nadążają mogą poczuć się wykluczeni i niepotrzebni. Oczywiście, zewnętrzna atrakcyjność nie jest wyznacznikiem naszej wartości, jednak nie każdy ma na tyle mocną psychikę, aby z uśmiechem powitać pierwsze oznaki starzenia i nie przejmować się zachodzącymi zmianami.


Tym, którzy pragną powrócić do młodego wyglądu pomagają specjaliści chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej, czyli lekarze stojący na straży naszego wizerunku.

Zmiany związane z procesem starzenia najbardziej widać na twarzy i to właśnie na tym obszarze ciała najczęściej pracują lekarze zajmujący się odmładzaniem pacjentów, a do najpopularniejszych zabiegów niewątpliwie należy lifting twarzy.

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego, mający na celu naciągniecie i podniesienie skóry poprzez wykonanie nacięć w okolicy skroniowej oraz za małżowinami usznymi. W trakcie operacji usuwa się również nadmiar skóry, skraca powięź policzkową oraz naciąga mięsień szeroki szyi. Czynności te powodują, że twarz osoby poddanej zabiegowi zostaje pozbawiona zmarszczek, staje się jędrna i wygląda znacznie młodziej.

o liftingu twarzy bez skalpela

Naturalny efekt

Mimo osiągania tak spektakularnych efektów, nie da się ukryć, że jest to poważna ingerencja chirurgiczna w ludzki organizm, która nie dość, że jak każda operacja obarczona jest ryzykiem, to wykonana przez niedoświadczonego lekarza może przynieść niepożądany efekt w postaci sztucznego i nienaturalnego wyrazu twarzy. Fakt ten oraz to, że jest to zabieg kosztowny – bo ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych – powoduje, że nie każdy chce i może poddać się takiej terapii.

Takim osobom z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca zabiegi odmładzające twarz, które dają podobne efekty do liftingu, ale nie wymagają interwencji chirurgicznej.

Lifting twarzy bez chirurga

Gabinety medycyny estetycznej w swojej ofercie mają szereg zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem najnowszych urządzeń technologicznych oraz osiągnięć z dziedziny biologii, chemii i medycyny, dzięki którym można doskonale wygładzić i zregenerować skórę twarzy przywracając jej młody wygląd.

Do tego typu zabiegów należą np.:

Medycyna estetyczna, czyli lifting bezoperacyjny

Oferta dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej zabiegów będących alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy jest bogata i stale unowocześniana, dzięki czemu każdy może dopasować najlepszą dla siebie metodę odmładzania.

W okolicy Bydgoszczy z takich usług można skorzystać np. w ośrodku medycznym w Świeciu oferującym m.in. bezoperacyjny lifting twarzy wykonywany za pomocą lasera lub poprzez wstrzyknięcie hydroksyapatytu wapnia, będącego naturalnym składnikiem kości i stymulującym produkcję kolagenu.

Wszyscy pacjenci z okolic Bydgoszczy mogą poddać się tu zabiegom odmładzającym na twarz, które świadczone są zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w medycynie estetycznej.