Istnieją cztery główne przyczyny opadania powiek – tak zwanej fachowo „ptozy”.
Należą do nich:
- zmiany chorobowe,
- urazowe,
- defekty wrodzone
- oraz najpospolitsze, związane ze starzeniem się skóry, która z biegiem lat traci swoją sprężystość i elastyczność.
Wśród czynników zdrowotnych, które przyczyniają się do opadania powiek, wymienia się najczęściej choroby ogólnoustrojowe, a przede wszystkim cukrzycę. W przypadku opadania jednej powieki zmiany spowodowane są najczęściej czynnikami neurologicznymi.
Kiedy stosuje się nieoperacyjne podnoszenie powiek?
Jak wykazały badania, problem opadania powiek dotyczy w podobnym stopniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stwierdzono ponadto, że czynnikami przyśpieszającymi opadanie powiek są:
- styl życia (do najistotniejszych należy palenie papierosów),
- jasna karnacja,
- nadwaga.
Nowoczesna technologia
W takich właśnie przypadkach, gdy zwiotczenie powiek nie jest spowodowane poważnymi chorobami, które są tego przyczyną, medycyna estetyczna niesie pacjentom pomoc. Stosuje się w niej zabiegi podnoszenia powiek bez skalpela, co do niedawna nie było możliwe.
Wraz z rozwojem technologii możemy już jednak przedstawić alternatywę dla tradycyjnej operacji chirurgicznej, w której wykonuje się zabiegi blefaroplastyki ze względów medycznych (niedowidzenia z powodu opadniętych powiek), ale już nie jest potrzebne narażanie się na blizny, ból, rekonwalescencję i ewentualne pooperacyjne komplikacje w przypadku zabiegów przeprowadzanych ze względów estetycznych (dla poprawy wyglądu).
Na czym polega podniesienie powiek bez skalpela?
Podnoszenie powiek bez skalpela odbywa się dzięki zastosowaniu tzw. plazmy, zabiegu, w którym skórę górnych powiek poddaje się oddziaływaniu zjonizowanego gazu. Jego celem jest wywołanie w powiekach efektu cieplnego, który doprowadza do odparowania naskórka i obkurczenia się tkanek, innymi słowy do naciągnięcia i wytworzenia nowej skóry.
Po zabiegu, na przestrzeni siedmiu dni, stara skóra złuszcza się ukazując nową, pozbawioną dawnych niedoskonałości, odbarwień, zmarszczek i fałd ale też bardziej napiętą i jędrną, co ma ścisły związek z pożądanym dla podniesienia powiek efektem.
Jakie są zalety podnoszenia powiek plazmą?
Dzięki zastosowaniu plazmy w podnoszeniu powiek z twarzy znikają efekty zmęczenia i smutku, wydaje się ona młodsza i pogodniejsza.
Aczkolwiek zarówno procedura plazmoterapii powiek, jak i jej efekty niosą ze sobą znacznie więcej zalet – również względem innych metod stosowanych w medycynie estetycznej.
Należą do nich następujące fakty:
- zabieg jest bezbolesny,
- przeprowadza się go tylko raz bez powtórek,
- zarówno podczas zabiegu jak i po nim nie jest konieczne unieruchamianie powiek, co zwiększa komfort pacjenta,
- nie wywołuje stanu zapalnego,
- nie wywołuje krwawienia i nie pozostawia blizn,
- nie prowadzi do martwicy otaczających tkanek,
- nie jest wymagana rekonwalescencja – proces gojenia zajmuje kilka dni jednak nie jest on dotkliwy, od razu po zabiegu można stosować makijaż,
- i co najważniejsze, skutki podnoszenia powiek z zastosowaniem plazmy utrzymują się co najmniej kilka lat, a zazwyczaj kilkanaście.
Nie istnieje wiele przeciwwskazań do plazmoterapii powiek.
Nie przeprowadza się zabiegu podczas ciąży i karmienia, w przypadku istnienia ostrych infekcji, niektórych chorób przewlekłych oraz niektórych rodzajach farmakoterapii.
Zabieg podnoszenia powiek bez skalpela dedykowany jest osobom, które ukończyły 40 rok życia, lecz z różnych względów stosowany jest także u osób młodszych.
Skuteczna klinika
Jego bardzo wysokie bezpieczeństwo, nieinwazyjność, gwarancja szybkiego powrotu do codziennych obowiązków oraz wysokiej jakości efekty przysparzają mu coraz większą popularność.
W naszej Klinice medycyny estetycznej Kwel-Med mieszczącej się w Świeciu niedaleko Bydgoszczy, staramy się wspierać naszą wiedzę i doświadczenie najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.
Z powodzeniem stosujemy plazmoterapię w podnoszeniu powiek i polecamy ten zabieg jako bardzo bezpieczny i efektywny.