Podniesienie powiek BydgoszczIstnieją cztery główne przyczyny opadania powiek – tak zwanej fachowo „ptozy”.

Należą do nich:

 • zmiany chorobowe,
 • urazowe,
 • defekty wrodzone
 • oraz najpospolitsze, związane ze starzeniem się skóry, która z biegiem lat traci swoją sprężystość i elastyczność.

Wśród czynników zdrowotnych, które przyczyniają się do opadania powiek, wymienia się najczęściej choroby ogólnoustrojowe, a przede wszystkim cukrzycę. W przypadku opadania jednej powieki zmiany spowodowane są najczęściej czynnikami neurologicznymi.

Kiedy stosuje się nieoperacyjne podnoszenie powiek?

Jak wykazały badania, problem opadania powiek dotyczy w podobnym stopniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stwierdzono ponadto, że czynnikami przyśpieszającymi opadanie powiek są:

 • styl życia (do najistotniejszych należy palenie papierosów),
 • jasna karnacja,
 • nadwaga.

Nowoczesna technologia

W takich właśnie przypadkach, gdy zwiotczenie powiek nie jest spowodowane poważnymi chorobami, które są tego przyczyną, medycyna estetyczna niesie pacjentom pomoc. Stosuje się w niej zabiegi podnoszenia powiek bez skalpela, co do niedawna nie było możliwe.

Wraz z rozwojem technologii możemy już jednak przedstawić alternatywę dla tradycyjnej operacji chirurgicznej, w której wykonuje się zabiegi blefaroplastyki ze względów medycznych (niedowidzenia z powodu opadniętych powiek), ale już nie jest potrzebne narażanie się na blizny, ból, rekonwalescencję i ewentualne pooperacyjne komplikacje w przypadku zabiegów przeprowadzanych ze względów estetycznych (dla poprawy wyglądu).

Na czym polega podniesienie powiek bez skalpela?

Podnoszenie powiek bez skalpela odbywa się dzięki zastosowaniu tzw. plazmy, zabiegu, w którym skórę górnych powiek poddaje się oddziaływaniu zjonizowanego gazu. Jego celem jest wywołanie w powiekach efektu cieplnego, który doprowadza do odparowania naskórka i obkurczenia się tkanek, innymi słowy do naciągnięcia i wytworzenia nowej skóry.

Po zabiegu, na przestrzeni siedmiu dni, stara skóra złuszcza się ukazując nową, pozbawioną dawnych niedoskonałości, odbarwień, zmarszczek i fałd ale też bardziej napiętą i jędrną, co ma ścisły związek z pożądanym dla podniesienia powiek efektem.

Jakie są zalety podnoszenia powiek plazmą?

Dzięki zastosowaniu plazmy w podnoszeniu powiek z twarzy znikają efekty zmęczenia i smutku, wydaje się ona młodsza i pogodniejsza.

Aczkolwiek zarówno procedura plazmoterapii powiek, jak i jej efekty niosą ze sobą znacznie więcej zalet – również względem innych metod stosowanych w medycynie estetycznej.

Należą do nich następujące fakty:

 • zabieg jest bezbolesny,
 • przeprowadza się go tylko raz bez powtórek,
 • zarówno podczas zabiegu jak i po nim nie jest konieczne unieruchamianie powiek, co zwiększa komfort pacjenta,
 • nie wywołuje stanu zapalnego,
 • nie wywołuje krwawienia i nie pozostawia blizn,
 • nie prowadzi do martwicy otaczających tkanek,
 • nie jest wymagana rekonwalescencja – proces gojenia zajmuje kilka dni jednak nie jest on dotkliwy, od razu po zabiegu można stosować makijaż,
 • i co najważniejsze, skutki podnoszenia powiek z zastosowaniem plazmy utrzymują się co najmniej kilka lat, a zazwyczaj kilkanaście.

Nie istnieje wiele przeciwwskazań do plazmoterapii powiek.

Nie przeprowadza się zabiegu podczas ciąży i karmienia, w przypadku istnienia ostrych infekcji, niektórych chorób przewlekłych oraz niektórych rodzajach farmakoterapii.

Zabieg podnoszenia powiek bez skalpela dedykowany jest osobom, które ukończyły 40 rok życia, lecz z różnych względów stosowany jest także u osób młodszych.

Skuteczna klinika

Jego bardzo wysokie bezpieczeństwo, nieinwazyjność, gwarancja szybkiego powrotu do codziennych obowiązków oraz wysokiej jakości efekty przysparzają mu coraz większą popularność.

W naszej Klinice medycyny estetycznej Kwel-Med mieszczącej się w Świeciu niedaleko Bydgoszczy, staramy się wspierać naszą wiedzę i doświadczenie najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.

Z powodzeniem stosujemy plazmoterapię w podnoszeniu powiek i polecamy ten zabieg jako bardzo bezpieczny i efektywny.