strzykawka-zastrzykWraz z przemijającym czasem skóra całego ciała traci swoją jędrność, elastyczność i napięcie. Dotyczy to również piersi, które dodatkowo na skutek ciąży i karmienia podlegają niekorzystnym zmianom.

W podobnych przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna piersi. Dzięki niej możliwe jest poprawienie wyglądu biustu i nie dotyczy to inwazyjnych operacji plastycznych w postaci wszczepienia implantów silikonowych, a zupełnie bezpiecznych zabiegów, po których nie występują komplikacje i nie pozostają blizny.

Jak można nieoperacyjnie upiększyć piersi?

Do nieinwazyjnych (nieoperacyjnych) zabiegów powiększania i/lub formowania pożądanego kształtu piersi stosuje się zabiegi:

  • bezoperacyjnego powiększania piersi z pomocą kwasu hialuronowego – preparat w postaci żelu pozwala modelować piersi, ponieść je, a także zwiększyć ich rozmiar; stosowany jest u Pań pragnących powiększyć biust, zmienić jego kształt, jak również w celu wyrównania asymetrii w budowie piersi.

Zabieg zmiany kształtu piersi tą metodą polega na wstrzyknięciu w piersi preparatu;  jest bezbolesny – stosuje się miejscowe lub dożylne znieczulenie, a jego efekty są natychmiastowe, piersi wyglądają naturalnie, preparat nie jest wyczuwalny w dotyku, a jego efekty utrzymują się do 2 lat,

  • modelowania piersi botoksem – preparat jest stosunkowo znany i zwykle stosowany był do korekty elementów twarzy; w ostatnim czasie zaczęto go używać również w medycynie estetycznej piersi:

Zabieg zmiany kształtu piersi botoksem ma pewne ograniczenia, otóż dzięki niemu zmienia się wielkość piersi jedynie z rozmiaru A do B, zaś maksymalne zwiększenie objętości wynosi 2 cm, w wypadku piersi większych rozmiarów stosuje się botox jedynie po to, by wygładzić i ujędrnić skórę biustu; efekty zastosowania botoksu utrzymują się ok. 6 miesięcy,

  • liftingu piersi nićmi PDOnici PDO charakteryzuje specjalny splot, który utrzymuje tkanki, a także właściwość pobudzania w skórze syntezy kolagenu (białko odpowiedzialne za napięcie i jędrność skóry), elastyny (białko odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry) oraz kwasu hialuronowego (polisacharyd dbający o nawodnienie skóry); podstawową cechą nici PDO jest fakt, iż po jakimś czasie rozpuszczają się i znikają

Specyficzny zabieg

Zabieg ten polega na wprowadzeniu do piersi nici za pomocą bardzo cienkiej i sterylnej igły; polidioksanon będący składnikiem nici pobudza produkcję kolagenu i syntezę elastyny oraz kwasu hialuronowego, co prowadzi do ujędrnienia, nawilżenia i uelastycznienia piersi; poprawa wyglądu skóry jest natychmiastowa, natomiast dopiero po 10-14 dniach następują wszystkie opisane wcześniej procesy wewnątrz tkankowe, które ostatecznie prowadzą do upiększenia piersi, a efekt ten, głównie w postaci podniesienia i ujędrnienia obwisłych piersi, trwa około 24 miesięcy – jest to zabieg dedykowany głównie kobietom w wieku 30-65 lat.

Zabiegi Kwel-Med Świecie, Bydgoszcz

Wszystkie z opisanych zabiegów trwają zwykle od 15 do 60 minut. Stosuje się w nich znieczulenie miejscowe są więc bezbolesne. Jedynymi skutkami ubocznymi są małe krwiaki, zaczerwienienia, siniaki czy obrzmienia, które zazwyczaj znikają w okresie 2 tygodni.

Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej Kwel-Med mieszczącej się w Świeciu, niedaleko Bydgoszczy, gdzie przeprowadzamy wszystkie z opisanych zabiegów.