Medycyna estetyczna to ta część medycyny, dzięki której możliwe jest podnoszenie jakości życia osób zdrowych. Specjalizujący się w tej dyscyplinie lekarze przeciwdziałają procesom starzenia się skóry, rekonstruują zmiany w jej obrębie, które powstały na skutek upływu czasu oraz poprawiają niewielkie defekty kosmetyczne (blizny, przebarwienia, pieprzyki, rozszerzone naczynka) negatywnie wpływające na samoocenę.

W szerokim zakresie dbają oni o kondycję skóry, zapewniając Pacjentom atrakcyjny wygląd fizyczny.

medycyna estetyczna bydgoszcz

Przeprowadzanie zabiegów z tego zakresu – zgodnie z prawem – możliwe jest tylko na podstawie aktualnego prawa wykonywania zawodu lekarza, dlatego zachęcamy do poddawania się im wyłącznie w sprawdzonych instytutach medycyny estetycznej.

Aby dowiedzieć się, co może nam zaoferować medycyna estetyczna w Kwel-Med powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, dzięki którym uświadomimy sobie, czym ona właściwe jest.

Czym różni się medycyna estetyczna od kosmetologii?

lekarz medycyny estetycznej w bydgoskiej kliniceMedycyna estetyczna obejmuje zakres większy niż kosmetologia, dlatego zabiegi z jej zakresu może wykonać tylko lekarz z aktualnym prawem wykonywania zawodu przeszkolony w zakresie medycyny estetycznej, czego potwierdzeniem powinny być aktualne certyfikaty szkoleń. Pewne zabiegi wykonuje też personel kosmetologiczny, ale po ścisłym nadzorem lekarza.

Większość zabiegów kosmetycznych daje krótkotrwałe efekty i działa powierzchownie – dlatego mogą być one wykonywane przez osoby bez wykształcenia medycznego.

Natomiast działania podejmowane przez lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej ingerują w warstwy skóry odpowiedzialne za aktywowanie jej do odnowy na głębszym poziomie. Dlatego tak ważne jest posiadanie klasyfikacji medycznej i najwyższe możliwe certyfikaty.

Co różni medycynę estetyczną od chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna to jeszcze głębsza ingerencja w organizm. W odróżnieniu od niej, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze.

Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się je bez użycia skalpela, nie wymagają pobytu w szpitalu.

Dopuszczają jedynie drobne nacięcia i nakłucia oraz znieczulenie miejscowe. Można również powiedzieć, że medycyna estetyczna zajmuje się wydobywaniem, przywracaniem naturalnego wyglądu skóry. Jej podstawą są pokłady zdrowia i siły ukrytej wewnątrz człowieka.

Kiedy zainteresować się medycyną estetyczną?

Odpowiedź jest prosta: wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Nie da się cofnąć czasu, ale można zminimalizować jego oznaki na naszej skórze – nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, wiotczeje i robi się szorstka, pogłębiają się mimiczne bruzdy, zamieniając w zmarszczki. W pewnym momencie może pojawić się pomarańczowa skórka, czyli cellulit lub rozstępy.

Na szczęście te procesy można spowolnić lub odwrócić, i tym właśnie zajmuje się medycyna estetyczna – pomaga nam oprzeć się upływowi czasu, zachować piękny i młody wygląd oraz dobre samopoczucie. To wszystko zapewnią też Państwu specjaliści z Kwel-Medu, którzy zapraszają na konsultacje w naszej Klinice.