Niezwykle delikatna skóra powiek dolnych wymaga specjalnego traktowania. Jest ona szczególnie podatna na zmiany związane z wiekiem (skóra wokół oczu nie posiada komórek łojowych dlatego starzeje się najszybciej), ale też zmienia się pod wpływem chorób oraz zależnie od trybu życia. Bywa i tak, że skóra powiek dolnych nie ma zadowalającego wyglądu bez względu na to ile czasu poświęca się jej pielęgnacji. Występują w niej przebarwienia, zasinienia, jest wysuszona, obwisła lub opuchnięta. Wszystkim powyższym problemom i wielu innym wychodzi naprzeciw medycyna estetyczna, w której wypracowano już wiele metod stosunkowo trwałego i nieinwazyjnego upiększania okolic oczu.
W naszej Poradni medycyny estetycznej Kwel-Med w Świeciu, niedaleko Bydgoszczy, wykonujemy pięć sprawdzonych zabiegów.
Należą do nich:
- mezoterapia – odżywianie skóry,
- nici PDO (polidioksananowe),
- oraz stosujemy osocze bogatopłytkowe – które również regeneruje i leczy skórę powiek.
Efekty każdej z wymienionych metod są podobne – upiększają one powieki dolne i przywracają im zdrowie, acz różnią się one odmienną procedurą, zastosowaniem oraz dodatkowymi efektami. Poniżej prezentujemy Państwu nieco informacji o każdej z nich (w innych miejscach na naszej stronie zostały one opisane dokładniej).
Czym jest mezoterapia?
Istnieje mezoterapia igłowa i bezigłowa, a różnice między nimi dotyczą stopnia penetracji skóry. W obu przypadkach skórze dostarcza się substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących, m.in.: różnego rodzaju koktajli witaminowych, składników mineralnych, koenzymów, kwasów nukleinowych oraz czynników redukujących (zwalczających wolne rodniki).
Mezoterapia stosowana pod oczy jest szczególnie zalecana w profilaktyce i walce ze zmarszczkami. Ma jednak wiele więcej zastosowań.
Poza redukcją zmarszczek, przeprowadza się ją również w celu:
- wykonania liftingu,
- wygładzenia i uelastycznienia,
- nawodnienia powiek w przypadku skóry suchej,
- podniesienia opadających powiek,
- korekty zmian pigmentacyjnych,
- korekty niejednolitego odcienia powiek,
- likwidacji „worków” pod oczami,
- usuwania poszerzonych porów i zaskórników,
- oraz usuwania blizn zanikowych – po trądziku, urazach, operacjach,
Czym są nici PDO?
Nici polidioksananowe (PDO) to nowoczesna technologia. Zabiegi z ich zastosowaniem polegają na wprowadzeniu nici pod skórę w sposób, który umożliwi pewną „plastykę w czasie” miejsca docelowego. Utrzymują one bowiem tkanki w odpowiednim położeniu. Poza tym mechanizm działania nici PDO jest podobny do innych metod – pobudzają one w skórze syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Nici z czasem rozpuszczają się i znikają, natomiast po zabiegu są niewidoczne.
Lifting nićmi PDO prowadzi głównie do:
- nawilżenia skóry powiek,
- ujędrnienia,
- redukcji niedoskonałości,
- ale przede wszystkim znajduje zastosowanie w podnoszeniu opadających powiek.
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym. W medycynie estetycznej stosowane jest bez jakichkolwiek dodatków chemicznych, jest więc substancją naturalną nie wywołującą uczulenia. Podczas zabiegu pod skórę powiek wstrzykuje się niewielkie ilości osocza, a zawarte w nim czynniki wzrostu prowadzą do namnażania się komórek macierzystych.
Prowadzi to do:
- poprawy ukrwienia skóry,
- wzrostu jej odporności,
- zdrowia i wyglądu.
Wśród kilku stanów, w których kobiety decydują się na zastosowanie osocza bogatopłytkowego pod oczy, wymienić należy:
- opuchnięte powieki,
- przebarwione, zasinione powieki,
- zmarszczki,
- oraz zapadniecie skóry pod powieką dolną.
Zabiegi mezoterapii, plazmy, nici PDO oraz osocza bogatopłytkowego są bezbolesne – stosuje się w nich znieczulenie miejscowe. Możliwe jest ich zastosowanie w innych okolicach twarzy, a także na całej jej powierzchni. Nie powodują większych komplikacji, a ślady po ich wykonaniu znikają zazwyczaj na przestrzeni kilku dni.
Zapraszamy po więcej informacji do naszej kliniki Kwel-Med z Świecia w okolicach Bydgoszczy.