Usuwanie cellulitu BydgoszczWłaściwa nazwa cellulitu to lipodystrofia, a oznacza ona nieprawidłowo rozmieszczoną tkankę tłuszczową w komórkach organizmu.

Do powszechnych objawów cellulitu należą: grudki, guzki, fałdy, wgłębienia i inne nierówności skóry uwarunkowane podskórnym położeniem tłuszczu. Umiejscawia się on najczęściej na: pośladkach, biodrach, udach i brzuchu. Występuje u kobiet w każdym wieku (u mężczyzn niezwykle rzadko) i jak się podejrzewa, wpływa na to poziom estrogenów we krwi.

O leczeniu

Cellulitu się nie leczy bowiem nie zagraża on zdrowiu. Jest to głównie, dla wielu kobiet, problem kosmetyczny, w największym stopniu widoczny przy jasnej karnacji i nadwadze. Stąd też w medycynie estetycznej stosuje się zabiegi na cellulit.

W naszej Klinice Kwel-Med, mieszczącej się w Świeciu niedaleko Bydgoszczy, wykonujemy różne zabiegi – mamy sześć sprawdzonych metod usuwania cellulitu.

Jak usuwa się cellulit?

Biorąc pod uwagę doświadczenie naszych lekarzy medycyny estetycznej oraz procedury medyczne dotyczące wskazań do zabiegów w poszczególnych schorzeniach, w celu usuwania cellulitu wybraliśmy metody, które pozwalają na wykonywanie zróżnicowanych zabiegów w zależności od szczególnych potrzeb skóry pacjentek, oczekiwanych efektów oraz umiejscowienia cellulitu.

Należą do nich:

  • kriolipoliza – polegająca na kontrolowanym wychładzaniu komórek tłuszczowych, co, jak potwierdzono w badaniach naukowych, prowadzi do ich zanikania,
  • radiofrekwencja – w której dzięki działaniu fal elektromagnetycznych doprowadza się do spiralizacji włókien kolagenowych i zagęszczenia wszystkich tkanek w okolicy zabiegowej, a co jeszcze istotniejsze dla redukcji cellulitu, ciepło generowane w trakcie zabiegu prowadzi do rozkładu trójglicerydów i wzrostu metabolizmu tkankowego; innymi słowy przebudowuje komórki tłuszczowe,
  • kawitacja ultradźwiękowa – w której dzięki działaniu ultradźwięków rozbija się i przebudowuje komórki tłuszczowe,
  • mezoterapia – której efekty polegają na wyrównaniu podskórnych zniekształceń tłuszczowych poprzez iniekcję przygotowanych do tego celu preparatów,
  • endermologia LPG – polegająca na redukowaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki dzięki masażowi próżniowemu,
  • oraz laserowe usuwanie cellulitu – polegające na rozbiciu komórek tłuszczowym wiązką lasera docierającego do głębokich warstw skóry.

Jak można wspomóc usuwanie cellulitu?

Oczywiście zabiegowe usuwanie cellulitu jest najskuteczniejszą metodą pozbywania się go, jednak należy pamiętać o tym, iż po jakimś czasie cellulit ujawni się ponownie. W związku z tym, że wymienione metody redukcji cellulitu nie niosą ze sobą skutków ubocznych można je powielać w nieskończoność. Jednak zmian związanych z upływającym czasem nie da się w pełni odwrócić.

Skóra z wiekiem traci swoją sprężystość i jędrność, a cellulit wówczas ujawnia się ze zdwojoną siłą.

Dlatego istotne jest dbanie o kondycję fizyczną, o właściwą wagę ciała, a także pielęgnowanie skóry dostępnymi na rynku środkami oraz korzystanie i/lub samodzielne przeprowadzanie masaży antycellulitowych.

Te wszystkie profilaktyczne działania sprawią, iż zabieg usuwania cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej zawsze przyniesie efekty w większym stopniu zadowalające, niż zastosowany na skórze pozbawionej właściwej pielęgnacji.