Choć nazwa zabiegu może budzić grozę, wampirzy lifting nie ma jednak nic wspólnego z wampirami. Jest za to szczególnie uwielbiany przez celebrytów, promujących efektowne zdjęcia twarzy pokrytej krwawymi plamami.

Na czym polega i jak przebiega wampirzy lifting?

Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry krwią Pacjenta, a dokładnie – pozyskanym z niej osoczem bogatopłytkowym. Procedura odbywa się dwuetapowo: najpierw pobierana jest niewielka ilości krwi od Pacjenta, która zostaje mechanicznie odwirowana w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Dopiero tak przygotowany preparat wykorzystuje się podczas zabiegu. Metoda nie jest całkowicie bezbolesna, dlatego też przed zabiegiem na skórę nakładany jest preparat znieczulający.

Wampirzy lifting Bydgoszcz

Obawa przed „efektem maski”

Wielu Pacjentów obawia się, że po zabiegu ich twarz starci naturalny wygląd i mimikę, dlatego nasi specjaliści zawsze dokładnie informują Pacjentów o przebiegu i efektach zabiegu.

Lifting tego typu wykorzystuje naturalne procesy naprawcze skóry – jego działanie mobilizuje jej przebudowę, dzięki czemu dochodzi do jej pogrubienia, zwiększa się sprężystość. Nie ma tu mowy o „efekcie maski”, ponieważ osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z własnej krwi Pacjenta, więc – jako preparat fizjologiczny – idealnie dopasowuje się do warunków tkankowych. Ponadto – jego podanie nie niesie ryzyka infekcji czy reakcji alergicznej.

Rezultaty wampirzego liftingu

Pierwsze efekty widoczne są już po 2 tygodniach.

Skóra staje się bardziej jędrna, świeża i promienna. Wygładzają się drobne zmarszczki, a głębsze są w znaczący sposób spłycone, ujednolica się koloryt cery. Aby zabieg w pełni zadowolił oczekiwania Pacjenta, należy zastosować serię 2-4 liftingów.

Wampirzy lifting zyskał ogromną popularność w terapiach odmładzających i regeneracyjnych. Dzięki temu, że stymuluje produkcję kolagenu oraz odnowę skóry i tkanki łącznej jest nie tylko doskonale sprawdzającą się metodą rewitalizującą, ale także wpływa regenerująco na blizny. Z tego dobrodziejstwa mogą Państwo skorzystać w Centrum Medycznym Kwel-Med.