Urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się anatomią, fizjologią i patologiami w obrębie męskiego układu moczowo-płciowego oraz żeńskiego układu moczowego, częściowo – jako uroginekologia – również żeńskiego układu płciowego.

W czym specjalizuje się urolog ?

Urolodzy zajmują się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego, w tym nietrzymania moczu, impotencji, nowotworów, zaburzenia funkcji oraz stanów zapalnych. W prywatnym gabinecie urologicznym specjalista w tej dziedzinie zajmuje się także chorobami: pęcherza, nadnerczy, nerek oraz moczowodów.

dobry urolog z Bydgoszczy z kliniki Kwel - Med

Urolog pomoże jeżeli stwierdzasz u siebie któryś z poniższych objawów:

 • trudności oddawania moczu lub częstomocz (również nocny),
 • zaburzenia potencji, obniżenie popędu płciowego,
 • zmiany w wyglądzie prącia lub jąder,
 • starzenie- wiotkość skóry okolic intymnych,
 • zbyt małe prącie,
 • przedwczesny wytrysk,
 • stulejka wędzidełko krótkie,
 • bóle lub pieczenie przy oddawaniu moczu,
 • bóle dolnej części pleców,
 • krew w moczu,
 • obrzęki nóg.

Jak przygotować się do wizyty urologicznej?

Wizyta u urologa często wymaga przełamania barier psychologicznych, ponieważ dolegliwości, z którymi zgłaszamy się do tego specjalisty dotyczą wyjątkowo intymnych części ludzkiego ciała. Pacjent, idąc do gabinetu urologicznego, powinien się odpowiednio przygotować, aby badanie przebiegło sprawnie, szybko i w jak najmniej kłopotliwy sposób. Warto mieć przy sobie:

 • wyniki badań krwi, moczu, USG i prześwietleń,
 • spis przyjmowanych leków (wliczając leki niedawno odstawione i wszelkie zioła),
 • przygotowaną wcześniej listę wszystkich objawów (na przykład bóle, zaczerwienienia itp.),

Nie można zapomnieć wtedy o higienie osobistej.

Zarejestruj się na wizytę urologiczną przez internet.

Zapisz się na wizytę

Cena konsultacji urologicznej wynosi 150 zł

Jak przebiega wizyta u urologa?

Wizyta rozpoczyna się od wywiadu z Pacjentem. Lekarz musi poznać wszystkie symptomy, które zaobserwował u siebie Pacjent. W tym celu zadaje szereg pytań mających na celu określenie źródła problemu. Warto podać właśnie w tym momencie listę przyjmowanych leków i historię przebiegu chorób (jeśli takowe występowały), by rozpoznanie mogło zostać postawione dokładniej i szybciej.

Urolog na podstawie wywiadu określa przyczynę wystąpienia objawów oraz zaleca odpowiednie badania lub leczenie. Rodzaje badań zależą od zgłaszanych dolegliwości – na przykład: w przypadku problemów z prostatą, niezbędne będzie badanie proktologiczne, czyli per rectum (przez odbyt).

Skierowanie do urologa – potrzebne czy nie ?

urolog bydgoszczUrolodzy przyjmują pacjentów tylko ze skierowaniem, choć oczywiście wizyta w prywatnym gabinecie urologicznym odbywa się bez skierowania i zbędnego oczekiwania w kolejkach.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że badania urologiczne są przez Pacjentów traktowane z wyjątkowym dystansem. Pragniemy Państwa zapewnić, że w gabinecie urologicznym Kwel-Med mogą Państwo liczyć na całkowitą dyskrecję oraz zrozumienie ze strony lekarza prowadzącego, dla którego priorytetem będzie Państwa komfort.

Urolog Bydgoszcz? – Kwel-Med

Jeśli cierpią Państwo z powodu dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego, zapraszamy do kontaktu bądź odwiedzenia naszej placówki. Z chęcią odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Zachęcamy do badań, także tych kontrolnych. Nasz urolog to specjalista, który przyjmuje w Bydgoszczy i innych miastach naszego województwa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.