Radiofrekwencja z mezoterapią BydgoszczZarówno radiofrekwencja twarzy, jak i mezoterapia twarzy to niechirurgiczne zabiegi polegające na dostarczeniu skórze substancji odżywczych, leczniczych oraz regenerujących i/lub pobudzeniu jej do ich wytwarzania. Mechanizm działania w obu przypadkach jest jednakowy – zabiegi mają pobudzić skórę do odbudowy poprzez bezpośrednie oddziaływania na znajdujące się w niej włókna kolagenowe. W ich procedurze występują jednak pewne różnice.

Na czym polega radiofrekwencja twarzy?

Radiofrekwencja to elektromagnetyczne promieniowanie  o bezpiecznej częstotliwości fal radiowych od 3Hz do 3THz.

Ich zastosowanie w medycynie opiera się na efekcie termicznym, potrzebnym do prowokacji procesów tkankowych, które zachodzą pod wpływem ciepła – należy do nich m.in. aktywizacja fibroblastów i produkcja kolagenów oraz elastyny. Ponadto użycie promieniowania zwiększa ukrwienie, dotlenienie i odżywienie komórek skóry, co prowadzi to do jej widocznego odmłodzenia.

Radiofrekwencja twarzy ma postać igłową i bezigłową, co głównie sprowadza się do stopnia ingerencji terapeutycznej.

W obu przypadkach jest to zabieg bezbolesny. Jedynym odczuciem, które może się pojawić w trakcie jego wykonywania jest niewielkie pieczenie, możliwe do usunięcia dzięki zastosowaniu kremów znieczulających.

Radiofrekwencja twarzy zastosowana w gabinecie medycyny estetycznej w następujący sposób wpływa na skórę:

 • spłyca zmarszczki,
 • poprawia jędrność i elastyczność,
 • redukuje obrzęki,
 • wyrównuje niedoskonałości,
 • i ujednolica wygląd powierzchni skóry.

Możliwe jest oczywiście upiększanie całej twarzy, jak i jej poszczególnych elementów: podbródka, powiek, okolic ust i innych.

Czym jest mezoterapia twarzy?

Mezoterapia twarzy to również zabieg niechirurgiczny (igłowy lub bezigłowy), który polega na dostarczeniu skórze substancji leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Przeprowadza się go najczęściej przez wstrzyknięcie w skórę osocza bogatopłytkowego (substancji wyizolowanej z krwi pacjentki), różnego rodzaju koktajli witaminowych lub stosuje się preparat zawierający wiążący wodę związek nawilżający wzbogacony o mannitol.

Zatem w przeciwieństwie do radiofrekwencji, w mezoterapii dostarcza się skórze substancji wspomagających odmładzanie.

Mezoterapia twarzy jest szczególnie zalecana w profilaktyce i walce ze zmarszczkami.

Czym jest radiofrekwencja z mezoterapią?

Mezoterapia jest doskonałym uzupełnieniem radiofrekwencji i nierzadko w naszej poradni medycyny estetycznej mieszczącej się w Świeciu niedaleko Bydgoszczy stosujemy je łącznie. Umożliwia to specjalistyczne urządzenie do wykonywania takiego zabiegu – IntraJect marki Biotec. Co istotne, pozwala ono przeprowadzać zabiegi, które wcześniej „zarezerwowane” były wyłącznie dla chirurgii plastycznej. Dzięki IntraJect możliwe jest dokonanie korekty wyglądu ruchomej powieki górnej oka.

Radiofrekwencja z mezoterapią pozwala zatem dogłębnie zregenerować skórę twarzy, uzyskać spektakularny lifting oraz objąć swoim działaniem bezwzględnie każą powierzchnię skóry twarzy.

Zabieg jest trzy etapowy:

 • najpierw następuje peeling kawitacyjny falami dźwiękowymi w połączeniu z prądem bioelektrycznym,
 • po nim radiofrekwencja mikroigłowa, która polega na połączeniu fali radiowej monopolarnej z mikronakłuwaniem głowicą,
 • a na zakończenie następuje połączenie elektropolacji i fali radiowej, co pozwala na dostarczenie do tkanek substancji odżywczych i regenerujących.
Podsumowując, łączne wykonanie radiofrekwencji i mezoterapii prowadzi do podobnych efektów jakie zyskuje się dzięki zastosowaniu tych metod oddzielnie, lecz są one intensywniejsze, a tym samym wygląd skóry bardziej zadowalający.

 

W czasie zabiegu dochodzi do (w przypadku niektórych, gdy występują niedoskonałości):

 • ogólnego liftingu skóry twarzy,
 • wygładzenia linii zmarszczek,
 • ujędrnienia i zagęszczenia skóry,
 • podniesienia opadających powiek,
 • uwydatnienia kości policzkowych,
 • zmniejszenia bruzd nosowo-wargowych,
 • likwidacji tzw. „chomików”,
 • podniesienia opadających kącików ust,
 • oraz wyszczuplenia podwójnego podbródka.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są oczywiście choroby i stany zapalne skóry twarzy, a ponadto: hemofilia, ciąża i karmienie, ostra cukrzyca, wszczepiony rozrusznik serca lub jego niewydolność, operacje plastyczne (min. 1 rok), botoks na twarzy (min. 1 miesiąc) oraz choroby układu krwionośnego. Dlatego właśnie zapraszamy do Kwel-Med gdzie uzyskają Państwo więcej informacji na temat tych zabiegów medycyny estetycznej.

Efekty zabiegu mogą się utrzymywać nawet kilka lat.