Współczesny świat stawia nam coraz to większe wyzwania. Młodość nie kończy się tak szybko jak dawniej. Stała się nową jakością, kształtującą charakterystyczny styl życia. To wymogło na współczesnej medycynie estetycznej szukanie nowych rozwiązań pozwalających zachować młodość i świeżość na dłużej.

O dermatologii estetycznej

Dermatologia estetyczna jest odpowiedzią na tego typu potrzeby współczesnych ludzi. Kwel-Med, idąc z duchem czasu, proponuje Państwu pełen wachlarz środków z tego zakresu:

  • korekcja zmarszczek przy używaniu kwasu hialuronowego, który jest substancją występującą naturalnie w ludzkim ciele, głównie w skórze. Kwas hialuronowy wiąże wodę, dzięki czemu sprzyja prawidłowemu nawodnieniu tkanek. Niestety, cząstki kwasu zanikają w miarę upływu lat. Preparaty stosowane w dermatologii estetycznej są produktami syntetycznymi. Największą zaletą stosowania kwasu hialuronowego jest naturalny i natychmiastowy efekt;
  • wygładzanie zmarszczek za pomocą botoxu, czyli toksyny otulinowej, która jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Podana domięśniowo toksyna blokuje odbieranie przez mięsień impulsów nerwowych, powodując jego rozluźnienie, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenia;
  • powiększanie ust kwasem hialuronowym – poprawia elastyczność warg poprzez ich nawilżenie. Dzięki niemi można wargi powiększyć lub uwydatnić, zarysować ich kontur czy usunąć zmarszczki wokół nich;
  • peeling kawitacyjny – pozwala na głębokie oczyszczanie skóry w problematycznych miejscach, takich jak: twarz, szyja, dekolt czy plecy. Polega na zastosowaniu ultradźwięków na wilgotną skórę, co skutkuje jej wygładzeniem i odświeżeniem.

O innych zabiegach

Sztandarowymi zabiegami w tym zakresie oferowanymi przez Kwel-Med są zabiegi termoliftingu przy użyciu głęboko penetrującej fali ultradźwiękowej oraz radiofrekwencji, po których można zastosować elktroporację z podawaniem składników aktywnych do głębokich warstw skóry, co jest odpowiednikiem mezoterapii bezigłowej.

Zabiegi te są nie tylko bezbolesne a wręcz przyjemne, ponieważ wiążą się z odczuciem przyjemnego ciepła. Znajdują zastosowanie w zwalczaniu cellulitu czy w redukcji odkładającej się tkanki tłuszczowej. Sprawdzają się także w odmładzaniu twarzy oraz redukcji podwójnego podbródka.

Każdy z Państwa znajdzie u nas doskonałą opiekę i zrozumienie. Stare przysłowie mówi, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Czasem jednak wygląd nie idzie parze z samopoczuciem. W Kwel-Medzie doskonale to rozumiemy, dlatego pomagamy Państwu zachować świeży i młody wygląd na dłużej.