zabiegi na twarz bydgoszczWśród zabiegów medycyny estetycznej ważne miejsce zajmują zabiegi na twarz. Polegają one na oddziaływaniu na skórę Pacjenta z zastosowaniem preparatów i metod, które przynoszą korzystne efekty. Poszczególne zabiegi dopasowujemy do typów skóry i zmian oraz niedoskonałości, z którymi zgłaszają się do nas osoby w różnym wieku. Zwykle wystarczy jedna wizyta, aby cera nabrała blasku, świeżości, wyglądała na odmłodzoną i zdrową.

Specjalistyczne działania, widoczne rezultaty

W naszej placówce korzystamy z bezpiecznych preparatów renomowanych firm, a wszystkie zabiegi przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny. Priorytetem jest zachowanie wysokich standardów niezależnie od rodzaju zabiegu lub kuracji. Obecnie w Kwel-Med oferujemy:

  • zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących – specjalne nici wprowadzane są pod skórę tak, aby zapobiegać jej opadaniu, z czasem unoszą skórę i pobudzają ją do uruchomienia procesów regeneracyjnych, dzięki czemu staje się odmłodzona, bardziej sprężysta; odpowiednio dobrane nici to również sposób na zmarszczki; sama nić jest biodegradowalna;
  • botoks – preparat toksyny botulinowej stosuje się dla zmniejszenia widoczności zmarszczek; po podaniu botoksu mięśnie odpowiedzialne za fałdowanie skóry nie otrzymują bodźców, dlatego ograniczone zostaje marszczenie związane z mimiką twarzy, czyli mniej widoczna jest „lwia bruzda” między brwiami oraz inne zmarszczki, w które wstrzyknięto preparat;
  • kwas hialuronowy – wiąże cząsteczki wody w skórze sprawiając, że jest ona odpowiednio nawilżona; pozwala także redukować zmarszczki, wymodelować owal twarzy, poprawić jej proporcje, skorygować kształt nosa czy policzków bez ingerencji chirurga; redukuje też blizny zanikowe;
  • mezoterapię mikroigłową – mikronakłuwanie skóry z użyciem urządzenia water mesotherapy pobudza ją do procesów odbudowy, pozwala też wprowadzić głębiej preparaty o działaniu przeciwzmarszczkowym, nawilżającym, ujędrniającym; odpowiednia technika użycia pozwala osiągnąć oczekiwane efekty.

Skóra odmładza się, nabiera zdrowego, świeżego wyglądu. Możemy przywrócić jej atrakcyjny wygląd, a dodatkowo skorygować niedoskonałości, asymetrię twarzy.

Widoczne rezultaty u osób w różnym wieku

Z punktu widzenia naszych Pacjentów istotna jest skuteczność poszczególnych metod zarówno przy pierwszych oznakach starzenia i pojawiających się niedoskonałościach, jak też znacznie później, gdy zmiany są głębokie, utrwalone. Kluczową kwestią pozostaje dobór zabiegów, zastosowanych preparatów oraz częstotliwości ich podania. Tym zajmują się nasi specjaliści.

Specyfika zabiegów na twarz wymaga nie tylko znajomości poszczególnych metod, lecz również umiejętności oceny, jak konkretny zabieg wpłynie na wygląd danej osoby. Najważniejsza jest naturalność, bez efektu przesady. W tej kwestii warto zaufać lekarzom medycyny estetycznej z Kwel-Med.

W oparciu o skuteczność poszczególnych zabiegów możemy zaproponować:

  • redukcję zmarszczek mimicznych, grawitacyjnych, starczych i innych,
  • uniesienie opadających powiek, policzków, kącików ust,
  • nawilżenie skóry ze skłonnością do przesuszania,
  • odżywienie i dotlenienie skóry dla promiennego wyglądu,
  • pomoc dotyczącą redukcji blizn i odbudowy uszkodzonych warstw skóry.

Poszczególne zabiegi można ze sobą łączyć dla uzyskania optymalnych rezultatów. To ważne zwłaszcza u osób, które potrzebują wielotorowych działań, aby na nowo cieszyć się swoim wyglądem i stanem skóry.

Wskazania i przeciwwskazania – ważne wytyczne

O wskazaniach do zabiegów decyduje lekarz, doradzając zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Dbamy o to, aby ingerencja była możliwie najmniejsza, a dawki zastosowanych preparatów dobrane precyzyjnie. Długoletnie doświadczenie sprawia, że ufają nam Pacjenci z Bydgoszczy i innych miast.

Do głównych przeciwwskazań należą ciąża i okres karmienia, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, świeża opalenizna, uczulenie na poszczególne preparaty. Przeciwwskazania do konkretnych zabiegów przedstawi Państwu lekarz podczas pierwszego spotkania. Zapraszamy na wizytę po kontakcie telefonicznym lub mailowym, zaproponujemy dogodny termin.