Lipotransfer na piersi cieszy się coraz większą popularnością. Daje bardzo naturalny efekt ujędrnienia piersi i jest w pełni bezpieczny. Powiększenie piersi nie będzie tak znaczne jak w przypadku implantów ale naturalność efektu zabiegu rekompensuje ten niedostatek.

Lipotransfer na piersi warto wykonać w 2 a nawet 3 etapach- wtedy efekt będzie najlepszy bo ilość tkanki tłuszczowej, która wbuduje się w strukturę sutka będzie największa. Obecnie, gdy coraz częściej docierają informacje o wycofywaniu implantów różnych typów ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia, lipotransfer wydaje się bardzo ciekawą alternatywą. W oparciu o swoje doświadczenia uważam, że optymalnym jet jednorazowe podanie 80- 120 ml tkanki tłuszczowej na każdą pierś.

piersi przed lipotransferem

Więcej o zabiegu

Oczywiście po ok.6 tygodniach zabieg można powtórzyć.

Nie sposób porównywać objętości podawanego tłuszczu z objętością implantu, ponieważ implant jest ciałem obcym z założenia nie wchodzącym w interakcję z tkankami, natomiast lipotransfer działa na tkanki biostymulująco (ze względu na obecność komórek macierzystych). Stąd efekt powiększenia będzie znacznie bardziej widoczny po implantach, natomiast efekt ujędrnienia i odmłodzenia a także regeneracji skóry- po lipotransferze.