Wiele pań, ale także panów twierdzi, że tłuszcz jest złośliwy. Odkłada się tam gdzie nie chcemy a zanika tam gdzie byśmy chcieli. Mamy na to radę. Obecnie można pobrać tłuszcz z miejsc gdzie mamy go w nadmiarze i przenieść w wybrane miejsce. Co to daje? 

Wszystko możliwe

Załóżmy, że chcemy zwiększyć objętość piersi. Możemy oczywiście przeprowadzić zabieg wszczepienia implantów- ale to już chirurgia i wszczepienie ciała obcego, co dla wielu pań jest nieakceptowalne. Nadto wiąże się z relatywnie wysokim kosztem. Poza tym metoda ta nie będzie w żaden sposób wpływała na zwiotczałą skórę. 

A teraz wyobraźmy sobie panią po 3 porodach, która karmiła w sumie przez ponad 20 miesięcy, piersi ma przeciętnej wielkości ale niestety zwiotczałe, nadto na brzuchu i tzw. „boczkach” odłożyło się nieco tkanki tłuszczowej. I tu z pomocą przychodzi nasza metoda. Wykonujemy najpierw liposukcję, tzn. odsysamy tłuszcz z miejsc niechcianych. Potem oddzielamy go od pozostałych materiałów i tkanek które pobraliśmy.

przed lipotransferem piersi

Jeżeli zachodzi taka potrzeba możemy go rozdrobnić przy użyciu specjalnych sitek i… gotowe. Mamy własną tkankę, która służy jako wypełniacz. Ale ma dużo innych zalet. W tkance tłuszczowej znajduje się ogromna ilość komórek macierzystych – które mogą przekształcać się w dowolne tkanki. Dlatego przeszczepy z własnego tłuszczu mają ogromną zdolność regeneracji otaczających tkanek. Jeżeli zastosujemy taki przeczep na twarz, to wizualnie możemy odmłodzić klientkę o 20 lat i więcej…

Zabiegi z Kwel Med Świecie, Bydgoszcz

Możemy przeprowadzić zabieg wolumetryczny- tj, zwiększający objętość, np. modelując zapadnięte policzki, zbyt małe usta lub brwi, ale możemy wykorzystać wyłącznie komórki macierzyste, gdy chcemy uzyskać efekt odmłodzenia be zwiększania objętości. 

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny – wystarczy delikatne znieczulenie miejscowe. 

Zainteresowało to Państwa? W takim razie zapraszam do przeczytania drugiej części artykułu na naszym blogu już za kilka dni.