Powiększanie piersi BydgoszczNieoperacyjne powiększanie piersi zyskuje coraz większą popularność. Wynika to zarówno z braku konsekwencji dla zdrowia kobiety, w przeciwieństwie do inwazyjnej metody jaką jest silikonowe implantowanie, ale też z faktu, iż zmiany te nie są nieodwracalne. Do bardzo popularnych i bezpiecznych metod tego typu należy powiększanie piersi nićmi PDO oraz powiększanie piersi kwasem hialuronowym.

Na czym polega powiększanie piersi nićmi PDO?

Lifting piersi nićmi PDO polega na wprowadzeniu do piersi kilkunastu nici za pomocą bardzo cienkiej i sterylnej igły. Nici PDO charakteryzuje specjalny splot, który utrzymuje tkanki, a także właściwość pobudzania w skórze syntezy kolagenu (białko odpowiedzialne za napięcie i jędrność skóry), elastyny (białko odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry) oraz kwasu hialuronowego (polisacharyd dbający o nawodnienie skóry).

Polidioksanon będący składnikiem nici pobudza produkcję kolagenu i syntezę elastyny oraz kwasu hialuronowego, co prowadzi do ujędrnienia, nawilżenia i uelastycznienia piersi. Poprawa wyglądu skóry jest natychmiastowa, natomiast dopiero po 10-14 dniach następują procesy wewnątrz tkankowe, które ostatecznie prowadzą do upiększenia piersi, a efekt ten, głównie w postaci podniesienia i ujędrnienia obwisłych piersi, trwa około 24 miesięcy (nici z czasem rozpuszczają się i znikają).

Jest to zabieg dedykowany głównie kobietom w wieku 30-65 lat.

Jak przebiega powiększenie piersi kwasem hialuronowym?

Powiększenie piersi kwasem jest kolejną nieinwazyjną i bezpieczną metodą. Polega ona na wstrzyknięciu w piersi preparatu żelowego. Jego dokładne rozprowadzenie pozwala modelować piersi, podnieść je, a także zwiększyć ich rozmiar. Ponadto, co należy zaznaczyć, kwas hialuronowy stosowany jest również w celu wyrównywania asymetrii w budowie piersi.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się do 2 lat. Nie pozostają po nim żadne blizny. Piersi wyglądają naturalnie, a preparat nie jest wyczuwalny w dotyku. Jako że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele człowieka nie mają miejsca również żadne reakcje alergiczne.

Nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania wiekowe.

Czas trwania zabiegu

Opisane zabiegi trwają zwykle od 15 minut do 1.5 godziny, w zależności od obszaru poddawanego korekcie. Stosuje się w nich znieczulenie miejscowe są więc bezbolesne. Jedynymi skutkami ubocznymi są małe krwiaki, zaczerwienienia, siniaki, czy obrzmienia, które zazwyczaj znikają w okresie 2 tygodni.

Wśród przeciwwskazań do zabiegów należy wymienić:

  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
  • nowotwory,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciążę i laktację
  • oraz choroby autoimmunologiczne.

Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej Kwel-Med mieszczącej się w Świeciu, niedaleko Bydgoszczy, gdzie modelujemy piersi zarówno z zastosowaniem nici PDO, jak i kwasem hialuronowym.