Toksyna botulinowa, botox Bydgoszcz

Toksyna botulinowa (określana popularnie mianem botoxu) jest wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum i jest wliczana do grupy toksyn naturalnych. Zabiegi z jej użyciem należą do grupy zyskującej stopniowo coraz większe grono zwolenników na całym świecie, wzrasta także liczba sposobów jej zastosowania w medycynie estetycznej.

Właściwości i zastosowanie toksyny botulinowej (botoxu)

Zadaniem tej substancji jest blokowanie połączeń mięśniowo-nerwowych, poprzez zahamowanie wydzielania neurotransmiterów na ich końcówkach. Prowadzi to do rozluźnienia mięśni, w obrębie których zaaplikowano zastrzyk.

Pomimo powszechnego mniemania, zabiegi z wykorzystaniem botoxusłużą nie tylko poprawie wyglądu poprzez usuwanie zmarszczek twarzy i szyi, ale także wykorzystuje się jego właściwości terapeutyczne do leczenia:

  • nadmiernej potliwości,
  • bólów głowy,
  • problemów z napięciem mięśni,
  • chorób neurologicznych i ortopedycznych.

To tylko część z możliwości medycznego zastosowania preparatu, który zyskuje coraz większą renomę wśród lekarzy i Pacjentów.

Podawanie toksyny botulinowej

Zabiegi z użyciem botoxu polegają na wstrzykiwaniu za pomocą bardzo cienkiej igły precyzyjnie dobranej dawki w miejsca, w których ma nastąpić „stępienie” działania neuronów. Cała procedura jest niemal całkowicie bezbolesna i porównywalna do ukłucia komara.

Na życzenie Pacjenta – w przypadku obaw przed ukłuciami lub przy niskim progu bólowym – możliwe jest zastosowanie specjalnego preparatu bądź kremu (np. Emla) na około godzinę przez rozpoczęciem iniekcji. Całość zabiegu nie trwa z reguły więcej niż 15-25 minut – jest to uzależnione od ilości miejsc do nakłucia.

Rezultaty i powtarzalność zabiegu z wykorzystaniem botoxu

Pierwsze efekty są odczuwalne już po 3-4 dniach od wykonania zastrzyków, zaś pełną skuteczność działania można zaobserwować po tygodniu, maksymalnie dwóch (zależy to od indywidualnych predyspozycji organizmu). Aby podtrzymać działanie zabiegu należy powtórzyć iniekcje nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy i nie później niż przed upływem pół roku.

Z myślą o Państwa wygodzie wszystkich procedur i terminów związanych ze efektywnym podaniem toksyny botulinowej dopilnują specjaliści z Kwel-Medu.