Problem wypadania włosów może być złożony i ustalenie przyczyny musi zostać poprzedzone szczegółowymi badaniami oraz wywiadem lekarskim. Dopiero na podstawie wyników badań lekarz może dobrać odpowiednią terapię.

Jedną z niezwykle skutecznych metod walki z łysieniem polecaną przez Kwel-Med jest zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w trychologii

Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z krwi żylnej Pacjenta, jako koncentrat własnych płytek krwi w stosunkowo niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera ponadto – tak istotne w terapii łysienia – czynniki wzrostu.

Zabieg z wykorzystaniem tego typu preparatu przebiega w trzech etapach:

  • Etap I – pobranie krwi od Pacjenta. Ilość pobranej krwi jest zależna od ilości osocza, które chcemy z niej otrzymać.
  • Etap II – oddzielenie osocza. Krew poddaje się wirowaniu w specjalnym urządzeniu, co pozwala na oddzielenie osocza oraz płytek krwi od innych elementów morfotycznych.
  • Etap III – doskórne podanie osocza. W przypadku leczenia łysienia preparat jest wstrzykiwany w skórę głowy bardzo płytko. Powoduje to optymalne odżywienie mieszków włosowych, które dzięki temu mogą produkować zdrowsze, silniejsze włosy.

Efekty leczenia osoczem bogatopłytkowym

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów przeprowadzona w ten sposób regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg polecany jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem nadmiernej utraty włosów.

Co ważne – jest on całkowicie bezpieczny, ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym (własnym) Pacjenta, w związku z czym nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych; nie ma również obaw o to, że zostanie przez organizm odrzucony

 

Metoda ta sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

O tym, czy sprawdzi się również u Państwa, dowiedzą się Państwo w czasie konsultacji z lekarzem – trychologiem z Centrum Medycznego Kwel-Med.