Zacznijmy od ginekologii regeneracyjnej. PRP w ginekologii to: ustąpienie nawrotów infekcji dróg moczowych, ustąpienie wstępnych objawów popuszczania moczu, brak bolesności podczas współżycia, zwiększenie satysfakcji seksualnej, a przede wszystkim prawdziwe odmłodzenie i regeneracja tkanek okolic intymnych i pełne bezpieczeństwo- nawet u Pań z wywiadem onkologicznym.

Zaczęło się od logicznego myślenia (a to w praktykowaniu medycyny zdecydowanie pomaga). Wydawałoby się, że kobiety poddawane zabiegom w zakresie narządu rodnego, szczególnie chodzi tu o przednią plastykę pochwy, powinny odczuwać bolesność podczas współżycia a co najmniej zmniejszenie satysfakcji seksualnej.

Ale jest dokładnie odwrotnie- mimo wykonywanych cięć chirurgicznych. Gdy już znane były zastosowania osocza bogatołytkowego- PRP, skojarzono, ze te same korzystne efekty można uzyskać u kobiet nie poddawanych żadnym zabiegom chirurgicznym.

Proces zabiegu

Jak? Poprzez ostrzykiwanie okolic intymnych – głównie przedsionka pochwy osoczem bogatopłytkowym.

Czy jest to bolesne? Nie- śluzówki można bardzo łatwo znieczulić specjalnym kremem. Czy jest to bezpieczne? Zdecydowanie tak- procedurę można stosować nawet u Pań będących w trakcie leczenia onkologicznego- gdy nie wolno stosować leków hormonalnych- ani miejscowo w postaci kremu ani tym bardziej ogólnoustrojowo.

zabieg stref intymnych koniety

W odróżnieniu od energii zarówno fali elektromagnetycznej lasera, czy tak zwanej fali RF, nie posługujemy się tu żadną energią a zatem nie ma ryzyka niekorzystnego wpływu na tkanki. Pacjentki cenią sobie naturalność tej metody- wykorzystujemy własną odwirowana krew- nie ma ryzyka alergizacji. Unikalny a bardzo istotny w stosowanej przez nas metodzie jest sposób podania. Osocze podajemy przy użyciu aparatu do mezoterapii, przy pomocy mikroigieł z jednorazowego kartridża.

Dobór preparatu

Dzięki temu wykonujemy kilkaset nakłuć zupełnie nieodczuwalnych dla Pacjentki. Już same nakłucia działają stymulująco, a ponadto dzięki takiej metodzie podania preparat deponujemy na ściśle określonej głębokości unikając zarówno podania zbyt głębokiego (osocze zostałoby wchłonięte przez mikronaczynia) jak i zbyt płytkiego (wylałoby się na zewnątrz). W stosowanej przez nas metodzie optymalnie wykorzystujemy całą objętość pobranego osocza.

Osocze zawiera czynniki wzrostu które działają stymulująco na tkanki wywołując ich regenerację czyli de facto odmłodzenie. Regeneracja ta powoduje ustąpienie lub znaczną redukcję częstotliwości nawrotów infekcji dróg moczowych, jak i wstępnych objawów popuszczania moczu. Co więcej Panie odczuwają znaczące zwiększenie satysfakcji seksualnej podczas współżycia. Wpływa to na lepsze samopoczucie i podwyższenie samooceny.

Więcej o ginekologii regeneracyjnej

A zatem ginekologia regeneracyjna to nie fanaberia- to prawdziwa i potrzebna medycyna.

Kolejny problem medyczny który dokucza wielu osobom w średnim i starszym wieku to bóle mięśni i stawów. A tak naprawdę to bolesność dotyczy tkanek okołostawowych. Czyli znów chcemy regeneracji, czyli odmłodzenia tkanek. No i oczywiście osocze bogatopłytkowe- PRP: 3 razy B: bezpieczne, bezbolesne, bezkonkurencyjne. Nie jestem zwolennikiem podawania dostawowo bo i po co.

Problem dotyczy tkanek okołostawowych- więzadeł i ścięgien. U mężczyzn korzystna jest jednoczasowadomięśniowa suplementacja testosteronu. Taka terapia może wielu uchronić przed protezą stawu- zarówno biodrowego jak i kolanowego. Korzystne działanie dotyczy także stawów skokowych czyli tzw. „bólów kostek”. Wyobraźcie sobie Państwo taką sytuację – wstanie z krzesła jest bolesne.

Dłuższe spacery to już historia.

Nawet wsiadanie do samochodu staje się kłopotliwe nie wspominając już o w chodzeniu po schodach.

O przeciwdziałaniu

Osocze bogatopłytkowe- PRP podawane przy użyciu aparatu do mezoterapii daje też rewelacyjne efekty w odmładzaniu skóry, przeciwdziałaniu wypadania włosów. Stosowane jest wraz  z pilingiem medycznym w likwidacji blizn, m.in. potrądzikowych a także w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn- ale o tym już w następnych artykułach.