redukcja tkanki tłuszczowej na łudachIstnieje kilka sposobów na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Wybór odpowiedniego najlepiej powierzyć specjalistom, którzy ocenią predyspozycje naszego organizmu i zaproponują właściwą terapię.

Powszechnie znana tradycyjna liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego znaleziono alternatywne metody o porównywalnej skuteczności, a przy tym mniej obciążające organizm.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to metoda usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zastrzyków. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnej substancji w te partie ciała, w których zgromadził się tłuszcz. Preparat ma za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe, które zostają później usunięte w wyniku naturalnie przebiegających w organizmie procesów. W przypadku tego rodzaju zabiegów ciało nie zostaje oszpecone bliznami.

Jednak Pacjenci muszą być przygotowani na ogólnoustrojową reakcję organizmu, jaką jest przejściowy stan zapalny.

Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju zabiegów, na które się zdecydujemy – istotną kwestią jest dbanie o zdrową, odpowiednio dobraną dietę oraz ruch. W przeciwnym razie osiągnięte efekty mogą okazać się krótkotrwałe. Odpowiednią metodę redukcji tkanki tłuszczowej pomogą Państwu dobrać specjaliści z salonu medycyny estetycznej Kwel-Med.