redukcja tkanki tłuszczowej na łudachIstnieje kilka sposobów na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Wybór odpowiedniego najlepiej powierzyć specjalistom, którzy ocenią predyspozycje naszego organizmu i zaproponują właściwą terapię.

Powszechnie znana tradycyjna liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego znaleziono alternatywne metody o porównywalnej skuteczności, a przy tym mniej obciążające organizm.

Kriolipoliza

Polega na oddziaływaniu na tkankę tłuszczową bardzo niską temperaturą za pomocą specjalnej aparatury. Prowadzi to do lipolizy, w trakcie której z komórek tłuszczowych uwalniane są lipidy, transportowane następnie przez układ limfatyczny i stopniowo usuwane.

Plusem tej metody jest bardzo mały stopień inwazyjności zabiegu i jego trwałe efekty. Jako minus można wskazać tu sam proces chłodzenia, który jest dość nieprzyjemny dla części Pacjentów.

Fala ultradźwiękowa i radiowa niskiej częstotliwości

Jednoczesna emisja fali ultradźwiękowej z falą radiową niskiej częstotliwości umożliwia dotarcie do tkanki tłuszczowej i jej skuteczne przegrzanie.

Powoduje to uszkodzenie komórek tłuszczowych, a ponadto przyspiesza metabolizm tkanki podskórnej, co daje efekt niszczenia tkanki tłuszczowej, a jednocześnie ujędrnienia tkanki podskórnej. Idealnym rozwiązaniem jest naprzemienne stosowanie tej metody z kriolipolizą w odstępach co 2 tygodnie.

Liposukcja ultradźwiękowa

W czasie tego zabiegu komórki tłuszczowe są rozbijane, by trafić później do wątroby, w której poddane zostaną przemianom przypominającym te, które przechodzą tłuszcze pochodzenia organicznego, zanim zostaną wydalone z organizmu. Liposukcja ultradźwiękowa nie zmniejsza masy ciała, ale pozwala zredukować tkankę tłuszczową zgromadzoną wokół brzucha, talii, ud, kolan. Dzięki niej możliwe jest modelowanie ciała. Ponadto stymuluje ona pracę układu krwionośnego i limfatycznego.

Podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nie więcej niż pół litra tkanki tłuszczowej bez obciążania wątroby.

Zabieg sprawdzi się również w walce z cellulitem.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to metoda usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zastrzyków. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnej substancji w te partie ciała, w których zgromadził się tłuszcz. Preparat ma za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe, które zostają później usunięte w wyniku naturalnie przebiegających w organizmie procesów. W przypadku tego rodzaju zabiegów ciało nie zostaje oszpecone bliznami.

Jednak Pacjenci muszą być przygotowani na ogólnoustrojową reakcję organizmu, jaką jest przejściowy stan zapalny.

Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju zabiegów, na które się zdecydujemy – istotną kwestią jest dbanie o zdrową, odpowiednio dobraną dietę oraz ruch. W przeciwnym razie osiągnięte efekty mogą okazać się krótkotrwałe. Odpowiednią metodę redukcji tkanki tłuszczowej pomogą Państwu dobrać specjaliści z salonu medycyny estetycznej Kwel-Med.