Wiele osób, zarówno kobiet i mężczyzn, cierpi na dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Niestety niewielka ich część decyduje się na leczenie w poradni urologicznej. Jeśli dotyczy Państwa ów problem, gorąco zachęcamy do odwiedzin gabinetu urologicznego. Leczenie przynosi bardzo dobre efekty i często nie jest trudne.

Dlaczego warto zgłosić się do poradni urologicznej?

Ponieważ metody leczenia proponowane przez dobrych urologów są po prostu skuteczne. Doskonale rozumiemy, że dolegliwości związane z układem moczowym i płciowym dotykają niezwykle intymnej sfery, jednak współczesna medycyna oferuje bardzo wiele w tym zakresie – dlaczego by więc nie skorzystać z owych możliwości? Zdecydowanie warto się przełamać i w specjalistyczny sposób zadbać o własne zdrowie.

Często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy na nietrzymanie moczu cierpią nawet kilka lat. W tym czasie ich życie prywatne i zawodowe narażone jest na szereg trudności, a codzienne funkcjonowanie zamiast swobody cechuje się strachem, wstydem i rezygnacją z podejmowania wielu aktywności.

Konkretne metody leczenia zaproponowane w poradni urologicznej pomogą Państwu pożegnać się na dobre z owym problemem i przywrócić Państwu komfort, dobre samopoczucie oraz podnieść poczucie własnej wartości.

nietrzymanie moczu w ciąży leczenie

Co mogą Państwo zrobić, by pozbyć się problemu?

Na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego oraz przeprowadzonych badań i ich wyników lekarz dobierze najskuteczniejszą formę leczenia w konkretnym przypadku. Istnieje jednak szereg ogólnych zaleceń, których wypełnianie skutkuje zmniejszeniem nieprzyjemnych konsekwencji nietrzymania moczu.

Oto owe wskazówki:

  • należy dbać o odpowiednie nawodnienie. Wiele osób borykających się z problemem nietrzymania moczu po prostu mało pije, mając nadzieję, że takie działanie zniweluje konsekwencje choroby. Niestety – skutkiem jest często odwodnienie czy zagęszczenie moczu powodujące zapalenia narządów moczowych bądź rodnych. Zaleca się więc standardowe przyjmowanie płynów, zgodne z indywidualnymi potrzebami oraz prowadzonym stylem życia.
  • warto zadbać o odpowiednią wagę ciała. Osoby z nadwagą bądź otyłością wielokrotnie borykają się z obniżeniem narządów miednicy, co spowodowane jest słabszym funkcjonowaniem mięśni dna miednicy. Dlatego w profilaktyce chorób układu moczowego niezwykle istotne jest utrzymywanie prawidłowej wagi.
  • powinno się dbać o higienę miejsc intymnych. Stosowanie wkładek antybakteryjnych, częste przemywanie miejsc intymnych specjalistycznymi żelami do higieny intymnej oraz noszenie bielizny niepodrażniającej tych okolic, przyczynią się do poprawy funkcjonowania układu moczowego i rodnego.

Jeśli szukają Państwo dodatkowych informacji związanych w powyżej opisanym problemem, serdecznie zapraszamy na konsultacje do naszego Centrum Medycznego w Świeciu. Doświadczeni specjaliści z zakresu urologii wskażą Państwu właściwe sposoby leczenia.

Nasze usługi

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi usługami, takimi jak dermatologia estetyczna czy kosmetologia estetyczna. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Nasza poradnia urologiczna czeka na Państwa – leczymy prostatę, infekcje dróg moczowych, czy choroby męskich narządów płciowych. Zachęcamy do rejestracji za pomocą formularza na naszej stronie internetowej.