Urologia to dziedzina, która zajmuje się leczeniem dróg moczowych oraz narządów płciowych. Pojawiające się w nich zmiany mogą powodować różnego typu dolegliwości i stany chorobowe, które wpływają na jakość naszego życia. Tutaj więc wkraczają: urologia, pozwalająca odzyskać swobodę – w sytuacji, gdy oddawanie moczu stanowi problem lub medycyna estetyczna – pozwalająca odzyskać pewność siebie, gdy defekty narządów intymnych przyprawiają o troski.

Urologia estetyczna dla kobiet i mężczyzn

Połączenie tych dwóch dziedzin pozwala na przeprowadzanie zabiegów podnoszących jakość i komfort naszego życia oraz współżycia. W dzisiejszych czasach chcemy coraz więcej i coraz przyjemniej. Liczą się doznania estetyczne i wrażenia zmysłowe, a sfera intymnych przeżyć nie jest już obejmowana społecznym tabu. Łatwiej nam przyznać się do problemów dotyczących tej części naszego życia, łatwiej też znaleźć pomoc – coraz więcej placówek proponuje zabiegi z zakresu urologii estetycznej dla pań i panów.

lekarz uro;ogoo i medycymy estetycznej w pracy

Kobiece problemy z nieotrzymaniem moczu nie są już tak wstydliwym problemem jak jeszcze kilka lat temu. Paniom, cierpiącym na tego typu przypadłości, dzięki rozwojowi medycyny i laseroterapii, możemy skutecznie pomagać – w komfortowych warunkach, w życzliwej atmosferze, bez bólu, bez konieczności hospitalizacji i znieczulenia. Przywrócenie strukturom tkankowym w obrębie pochwy ich właściwego funkcjonalnego charakteru daje znakomite rezultaty i uwalnia panie od kłopotliwych sytuacji.

Urolog u mężczyzny

Mężczyźni z kolei mogą w gabinecie dobrego urologa skorzystać z leczenia zaburzeń wzwodu czy wykonać diagnostykę i wdrożyć leczenie prostaty. Ponadto mogą zostać wykonane procedury chirurgiczne przywracające panom intymną satysfakcję:

  • usunięcie stulejki – poprzez nacięcie napletka w celu odsłonięcia żołędzia (nazywana bywa także plastyką napletka bądź obrzezaniem);
  • plastyka wędzidełka – polegająca na jego operacyjnym wydłużeniu, by nie pękało i nie powodowało bólu w trakcie wzwodu;
  • usuwanie torbieli moszny i wodniaków jądra – powodujących dyskomfort i przerost worka mosznowego, a czasem nawet trudności w chodzeniu;
  • usuwanie kaszaków prącia oraz odmładzanie jego powierzchni – dla polepszenia wyglądu narządu i samopoczucia pacjenta.

Urologia estetyczna doskonała na wstydliwe problemy

Medycyna estetyczna kojarzy się zazwyczaj z operacjami plastycznymi, zmieniającymi kształt i proporcje ciała. Jednakże znaczna jej gałąź, niewidoczna w skutkach na pierwszy rzut oka, potrafi znacząco zmienić tę część życia Pacjentów, którą dzielą wyłącznie z najbliższymi.

Na szczęście urologia oraz spokrewniona z nią ginekologia estetyczna stają się coraz popularniejsze. Dysponują też coraz doskonalszymi metodami, dzięki którym poprawiają stan zdrowia i estetykę ciała. Wymienione zabiegi są mało inwazyjne, wykonuje się je najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym, więc nie stanowią takiego zagrożenia, jak typowe operacje z całkowitą narkozą.

Zabiegi chirurgiczne w ramach urologii estetycznej trwają zazwyczaj od pół do jednej godziny i pozwalają na powrót Pacjentki lub Pacjenta do domu jeszcze w tym samym dniu. Ich skuteczność jest bardzo wysoka i wyraźnie poprawia samoakceptację osób, które się im poddały.

W razie problemów warto z tych najnowszych osiągnięć skorzystać, by bez wstydu cieszyć się życiem, dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Starania o atrakcyjność uzupełnią propozycje z dziedziny kosmetyki estetycznej, o której opowiemy wkrótce. Tymczasem w kolejnych wpisach poznamy bliżej zakres pomocy, której udzielić nam może urolog.