Niezależnie od tego, która z przyczyn wywołała nieprawidłowości w funkcjonowaniu prostaty – problemu nie należy bagatelizować. Leczenie prostaty może zapobiec wielu komplikacjom związanym z niewłaściwym funkcjonowaniem tego gruczołu, które prowadzą między innymi do zatrzymania moczu i zatrucia organizmu.

W przypadku wystąpienia schorzeń prostaty, kuracja dobierana jest w zależności od stadium zaawansowania oraz przyczyny wystąpienia schorzenia. Wyróżnić tu można między innymi metody takie jak:

leczenie prostaty bydgoszcz

  • leczenie na bazie antybiotyków (wprowadza się je w przypadku, gdy przyczyna problemów ma podłoże bakteryjne),
  • alfa blokery (przy bardzo częstym przeroście prostaty),
  • zabiegi i operacje o minimalnym stopniu inwazyjności (stosowane w ostateczności, gdy powyższe metody nie odnoszą już skutku; z reguły na zaawansowanym etapie choroby).

Leczenie prostaty – męski problem

Bardzo często Panowie, mający kłopoty z prostatą, wstydzą się udać po pomoc do specjalisty. Należy pamiętać, że schorzenia tego typu należy traktować w dokładnie taki sam sposób jak każdą inną, powszechną chorobę. Odpowiednio wcześnie wykryty i zdiagnozowany problem z prostatą to nie tylko szansa na szybsze leczenie, ale również uniknięcie wielu późniejszych, nieprzyjemnych komplikacji.

Leczenie dolegliwości związanych z prostatą to wśród wielu Pacjentów nadal temat tabu, dlatego odczuwają opór przed poinformowaniem lekarza o swoich dolegliwościach. Jak wskazują statystyki, problem tego typu dotyka coraz większej liczby mężczyzn, ale dopiero zasięgnięcie profesjonalnej porady w czasie konsultacji ze specjalistą skutecznie zwiększa odsetek Panów, którzy się już z nim uporali.

Kwel-Med i nasz urolog

Wszystkim Panom pragniemy zaoferować w Kwel-Med fachową pomoc w naszym gabinecie urologicznym i poradę dotyczącą nawet najbardziej niewygodnych kwestii związanych ze schorzeniami i leczeniem prostaty.