Szacuje się, że około 3,5 miliona Polaków doświadcza problemów ze wzwodem, zaś jedynie niecałe 250 tysięcy podjęło się jego leczenia lub choćby skonsultowało problem ze specjalistą. Coraz częściej zdarza się, że dolegliwość ta dotyka mężczyzn pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, którzy z pozoru wyglądają na „chodzący okaz zdrowia”.
Zburzenia z erekcji – problem objęty tabu
Z reguły Panowie doświadczający zaburzeń erekcji wstydzą się do tego przyznać nawet przed swoją partnerką. Taka sytuacja bardzo często prowadzi do rosnącej frustracji, napięcia między partnerami oraz w konsekwencji – do problemów w związku.
Według danych WHO męskie kłopoty z seksualnością prowadzą również często do długotrwałej, pogłębiającej się z czasem depresji. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o uporanie się z tego typu problemami, by odzyskać radość z pożycia i wystrzec się zawczasu dodatkowych komplikacji, do których może on prowadzić.
Panowie we własnym zakresie również mogą zastosować proste działania, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia zaburzenia wzwodu.
Do tego typu profilaktyki możemy zaliczy między innymi:
- codzienne, choćby krótkie ćwiczenia (najlepiej w ramach treningu kardio),
- zaprzestanie palenia,
- ograniczenie ilości spożywanego alkoholu,
- zmiany w zakresie diety: spożywanie większej ilości warzyw, kosztem zmniejszenia ilości jedzonego mięsa,
- dbanie o utrzymywanie stabilnego, zdrowego poziomu ciśnienia oraz cholesterolu w organizmie,
- ćwiczenie mięśni Kegla (same ćwiczenia może opracować urolog)
- regularną aktywność seksualną.
Jak leczyć kłopoty ze wzwodem? Pomoc urologa?
Aby wyleczyć zaburzenia wzwodu należy określić podłoże powstawania problemu. Bardzo często zdarza się, że jego źródłem nie jest nieprawidłowo funkcjonujący organizm, a jedynie psychika Pacjenta (jest to największy procent przypadków). Pęd współczesnego świata oraz kroczące wraz z nim liczne problemy cywilizacyjne takie jak choćby stres, depresje, a także przejściowe stany niepokoju i nerwice, bardzo często prowadzą do zaburzeń życia seksualnego.
Swoim zasięgiem dotykają one nie tylko mężczyzn, ale i kobiety.
Podstawą leczenia jest ocena stanu zdrowia przez lekarza. Jeżeli nie ma konieczności leczenia przyczynowego, zwykle lekiem pierwszego wyboru jest sildenafil w ostateczności – leki przeciwlękowe i psychoterapia.
Odzyskiwanie komfortu
Niezależnie od przyczyny powstania problemu Panowie powinni pamiętać, że należy traktować go jak każdą, przeciętną i (jak wskazują przywołane statystyki) – powszechną dolegliwość. Jeśli wybierając się do specjalisty, pojawiają się jakiekolwiek wahania – prosimy o konsultację.
W Kwel-Medzie doradzimy i pomożemy Panom w podjęciu pierwszego, najtrudniejszego kroku w kierunku odzyskania pełnej sprawności i radości z pożycia seksualnego.