Coraz większy odsetek zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzany jest w przypadku schorzeń urologicznych. Aby sobie pomóc należy odwiedzić specjalistę z tej właśnie dziedziny – oceni on stan naszego zdrowia, zdiagnozuje nieprawidłowości oraz ich przyczyny, a także podpowie, jakie działania będą w naszym przypadku najskuteczniejsze. Problemy, z którymi się do tego lekarza głosimy będą miały wyjątkowo delikatną naturę, dlatego warto poświęcić chwilę, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Dobry urolog pozwoli pokonać wstyd

Bardzo często wizyta u urologa jest dla Pacjentów wyjątkowo stresową sytuacją. Wynika to ze specyficznego i wkraczającego mocno w naszą intymność wywiadu zdrowotnego oraz badania. Szczególnie mężczyźni, obawiający się badania prostaty, unikają wizyty, pozwalając, by zmiany w ich ciele osiągnęły zaawansowane stadium.

Pamiętajmy jednak, że lekarze urolodzy na co dzień spotykają się z intymnymi sytuacjami i doskonale wiedzą, jak swoim Pacjentom pomóc i ich wesprzeć. Odważne i poważne podejście do sprawy ze strony Pacjenta oraz profesjonalizm lekarza pozwolą przełamać barierę wstydu. A to może uratować nam zdrowie i życie.

mężczyzna przed wyborem urologa

W przypadku tak delikatnej sfery, jaką jest nasza płciowość, również płeć udzielającego nam pomocy lekarza może mieć znaczenie – tak dla panów borykających się z problemami z oddawaniem moczu, jak i dla pań cierpiących na nietrzymanie moczu. Jeżeli bariera płci stanowi dla Ciebie problem, to poszukaj lekarza, który będzie Ci odpowiadał pod tym kątem. Jednakże, jeśli potrafisz się przełamać, skorzystaj z porady profesjonalisty, cieszącego się dobrą opinią, gdyż wtedy masz większą pewność trafionej diagnozy.

Gdzie szukać dobrego urologa, czyli o lekarzach z polecenia?

Liczne portale internetowe, pomagają w skutecznym wyszukiwaniu informacji o lekarzach różnych specjalizacji. Warto zwrócić uwagę na strony, na których znajdują się opinie o lekarzach, dodawane przez Pacjentów.

Wybierając lekarza, warto zwrócić uwagę na to, gdzie pracuje i jakie ma doświadczenie. Szczególnie wartościowe są doświadczenia zdobyte w placówkach akademickich oraz szkolenia zagraniczne. To że urolog pracuje w małym ośrodku, absolutnie nie podważa jego kompetencji. Jeżeli tylko stale podnosi swoje kwalifikacje, rozszerza wiedzę o nowinki medyczne oraz poważnie podchodzi do leczenia Pacjentów, to może być znakomitym specjalistą, który udzieli nam właściwej pomocy.

Niezbędna kontrola urologiczna

Niestety często bywa i tak, że o schorzeniach urologicznych nie rozmawiamy zbyt chętnie. Dlatego też wiedza o faktycznie skutecznych specjalistach trudno się rozpowszechnia. Jeżeli mamy okazję skorzystać z doświadczenia innych Pacjentów, to posiłkujmy się nimi w wyborze odpowiedniego lekarza.

Wrażliwość i empatia to pożądane w zawodzie lekarza cechy, dzięki którym wielu urologów zyskało doskonałą renomę. Swobodna atmosfera przyjaznej rozmowy, szczegółowe przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, profesjonalizm podczas badania oraz wnikliwa analiza wyników badań, również mogą być powodami, dla których zdecydujemy się na wizytę właśnie w tym a nie innym gabinecie.