Dzisiaj kilka słów o zabiegach, które będziemy wykonywać w najbliższych dniach. Po pierwsze, porównamy ze sobą kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany.

Kwas hialuronowy usieciowiony

Kwas hialuronowy usieciowany służy do wypełniania różnych obszarów:

  • bruzd nosowo- wargowych,
  • doliny łez,
  • zmarszczek,
  • do modelowania ust.

kobieta po zabiegu kwasami

Na marginesie: kwasu nie podajemy żeby wyprodukować „glonojada”, tylko by wymodelować usta – powinny być zmysłowe, ale nie przesadzone. Z wiekiem zmniejsza się stężenie kwasu hialuronowego – usta robią się  wtedy suche, pomarszczone. Usta możemy też modelować u młodych dziewczyn, które mają wąskie wargi – nadaje im to bardzo wyraziste rysy twarzy. I to, co najpiękniejsze: nie istnieje coś takiego jak ostrzyknięcie ust botoxem. Po prostu NIE.

Kwas hialuronowy nieusieciowiony

Nieusieciowany kwas hialuronowy doskonale odżywia skórę, powoduje jej większe uwodnienie, zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem ultrafioletu –  to idealny zabieg przed nadejściem lata. Ważne jest podanie ściśle określonych ilości preparatu na określona głębokość – ok. 1 mm. Jeżeli komuś się wydaje, że może to zrobić strzykawką „z ręki”, to ma rację – wydaje mu się.

Preparat podany za płytko da efekt nieestetycznych grudek, ponadto rozleje się na skórze. Podany za głęboko zostanie wchłonięty do naczyń. Tak czy inaczej, większość preparatu ulegnie zmarnowaniu. Dla przykładu: jeśli kupujemy 10 litrów benzyny, to chcemy, żeby do baku wlano 10 l,   a nie 3 do baku, a resztę porozlewana na ziemię.

Do właściwego wykonania zabiegu służy specjalny aparat do medycznej mezoterapii podciśnieniowej. Zasysa skórę i podaje na ściśle wskazaną głębokość ściśle określoną ilość preparatu z 5 mikroigieł jednocześnie. Co więcej, ten sposób podania jest bezbolesny. Stąd też bierze się cena zabiegu – adekwatna do jakości i tego co rzeczywiście otrzymujemy.

Nici liftingujące

Nici liftingujące chemicznie  dzielą się na dwa rodzaje: PDO (polidioksanonowe) lub polikaprolaktonowe.  Jedne i drugie mogą być proste tj. bez haczyków, jak i z haczykami te są stosowane  do korekty owalu twarzy (tzw. podciągania). Nici polikaprolaktonowe (Croma lub Aptos) liftingują silniej, ale są droższe.

Jeżeli mieliście Państwo zakładane nici – musicie dokładnie wiedzieć którego rodzaju. Jeżeli po niciach polikaprolaktonowych ktoś zastosuje hydroksyapatyt (nawet po roku i dłużej) – zaczną się duże problemy ze skórą, a przecież nie po to korzystamy wszyscy z zabiegów medycyny estetycznej.