Medycyna estetyczna, mimo tego, że jest dość młodą dyscypliną, zdobywa coraz więcej zwolenników wśród różnego rodzaju pacjentów. Są to nie tylko bogaci celebryci i osoby z pierwszych stron gazet, ale również zwykli ludzie chcący poprawić mankamenty swojej urody, odmłodzić wygląd lub zlikwidować szpecące znamiona, blizny czy rozstępy.

Zabiegi medycyny estetycznej to zarówno usługi, których koszt jest wyższy niż średnia pensja jak i te, warte od 100 do kilkuset złotych, na które większość może sobie pozwolić.

zabiegi medycyny estetycznej ok

Co jest najbardziej popularne?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej, chętnie wybieranych przez klientów są na pewno te, których celem jest likwidacja widocznych defektów urody wpływających na samoocenę i komfort psychiczny.

Niezaprzeczalnym hitem od kilku lat jest laserowe usuwanie owłosienia z różnych partii ciała.

Zabieg ten wybierają zarówno panie jak i panowie, chcący na zawsze pozbyć się niechcianych włosków i cieszyć się gładką skórą bez podrażnień, które powstają po goleniu zwykłą maszynką. Do podobnej kategorii zabiegów należą te, których celem jest usunięcie blizn, żylaków, rozstępów, włókniaków czy znamion, które nie dość, że powodują psychiczny dyskomfort, to jeszcze mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Popularność zabiegów

Inne, cieszące się dużą popularnością usługi gabinetów medycyny estetycznej, to te, których zadaniem jest poprawienie wyglądu i wizualne odmłodzenie klienta. Niegdyś, zabiegi te były zarezerwowane wyłącznie dla osób znanych i majętnych, obecnie coraz więcej zwyczajnych osób decyduje się zainwestować w swój wizerunek i podnieść własną atrakcyjność.

Najczęściej wybierane zabiegi upiększające, to:

  • terapia osoczem bogatopłytkowym, czyli wampirzy lifting polegający na wstrzykiwaniu w skórę pacjenta osocza wyizolowanego wcześniej z jego własnej krwi. Bogate w substancje regenerujące osocze doskonale wpływa na ujędrnienie i odmłodzenie skóry.
  • laserowy lifting twarzy.
  • mezoterapia i radiofrekwencja twarzy, pobudzające skórę do regeneracji i dostarczające jej składników odżywczych.
  • zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, takie jak: wypełnianie zmarszczek czy powiększanie ust.
  • usuwanie zmarszczek i podnoszenie powiek za pomocą technologii plazmowej.

Gdzie wybrać się na zabieg?

Duża popularność zabiegów medycyny estetycznej spowodowała oczywiście wzrost ilości placówek świadczących takie usługi. Wybierając konkretny ośrodek, warto pamiętać, że zabiegi te powinny być wykonywane przez lekarzy specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą medyczną. Równie ważna jest jakość wykorzystywanego sprzętu i standardy w zakresie zachowania higieny i poszanowania praw pacjenta.

Najlepiej, zatem zdecydować się na zabieg w sprawdzonym i renomowanym ośrodku zatrudniającym specjalistów z odpowiednimi certyfikatami.

W okolicach Bydgoszczy, profesjonalne zabiegi upiększające wykonamy w klinice medycyny estetycznej w Świeciu oferującej m.in. depilację laserową, zabiegi odmładzające na twarz oraz wiele innych usług z zastosowaniem najnowszych technologii i osiągnięć medycyny.

Nie wstydź się korzystać z zabiegów medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są dla ludzi i chęć poprawienia urody nie powinna być przyczyną wstydu. Każdy z nas ma prawo do własnej wizji szczęścia, a jeśli współczesna medycyna może nam pomóc w jej realizacji to, czemu z tego nie skorzystać?