Na przestrzeni wieków zmieniały się kanony piękna, (co można zauważyć studiując dzieła sztuki z różnych epok) a ludzie zawsze dążyli do zbliżenia się do aktualnie obowiązującego ideału. Dotyczyło to zarówno mody, figury, fryzury jak i makijażu czy koloru cery. Regułą jest, że to panie przywiązują większą wagę do wyglądu i nadążania za obowiązującymi trendami i właśnie one zazwyczaj bardziej eksperymentują w kwestii poprawiania własnej urody.

Tak było w czasach starożytnych (gdy kobiety stosowały odpowiedniki dzisiejszych peelingów np. z piasku, kąpały się w mleku lub nakładały maseczki wykonane z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego) i tak samo jest dzisiaj. Różnica polega na tym, że współczesne panie mogą skorzystać z dobrodziejstw kosmetologii estetycznej oferującej zabiegi upiększające z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy nauki i techniki.

Czym różni się kosmetologia estetyczna od medycyny estetycznej?

Bardzo często placówki medyczne w zakresie swoich usług mają zarówno zabiegi medycyny estetycznej jak i kosmetologii. Cechą wspólną obu typów zabiegów, jest to, że ich celem jest upiększanie, ale różnica tkwi w zakresie ingerencji oraz inwazyjności, bo choć medycyna estetyczna jest mało inwazyjna, to kosmetologia – wcale. Lekarze medycyny estetycznej ingerują w głębsze warstwy skóry niż ma to miejsce w gabinetach kosmetycznych, dzięki czemu mogą odwracać efekty starzenia, czyli odmładzać.

mężczyzna myśli o zabiegach medycyny estetycznej

Zadaniem kosmetologów jest natomiast podtrzymanie istniejącego stanu, profilaktyka zmian i ewentualnie korekcja niewielkich defektów. Granica pomiędzy obiema dziedzinami jest dość płynna, faktem jednak jest, że specjalista kosmetologii estetycznej nie może wykonywać wszystkich zabiegów dostępnych dla lekarza.

Gdzie na zabiegi?

Korzystanie z dobrodziejstw kosmetologii estetycznej staje się coraz popularniejsze, w związku z czym salonów kosmetycznych nieustająco przybywa i nie ma problemu ze znalezieniem takiego, który nam odpowiada. Często tego typu usługi świadczone są w centrach medycznych, gdzie stanowią doskonałe uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej.

Jednym słowem lekarz odwraca pewne procesy starzenia, a kosmetyczka utrwala efekty.

Przykładem takiego współdziałania jest Instytut medycyny estetycznej w Świeciu oferujący np. zarówno wykonywane przez lekarza powiększanie ust kwasem hialuronowym jak i kosmetyczny peeling kawitacyjny.

Kto może skorzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej?

Praktycznie każdy. Czasy, gdy regularne chodzenie do kosmetyczki należało do rzadkości, dawno już minęły. Dziś wiele kobiet jak i mężczyzn przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu i stara się jak najdłużej zachować dobra formę.

Oferta gabinetów kosmetologii estetycznej jest bardzo szeroka i nieustająco się rozwija, każdy, więc znajdzie tu coś dla siebie. Korzystanie z zabiegów upiększających jest inwestycją nie tylko w swój wygląd, ale również w samopoczucie, które ściśle wiąże się z zadowoleniem z własnego ciała.