Zmarszczki, czyli z pozoru niewinne bruzdy na skórze twarzy czy dekoltu, często są zmorą wielu kobiet, które widzą w nich oznaki upływającego czasu i młodości. Problem ten dotyczy oczywiście również mężczyzn, jednak jak wiadomo w naszej kulturze to panie mają wyróżniać się urodą, a panowie mogą sobie pozwolić na więcej luzu w kwestiach dotyczących własnej powierzchowności. Dlatego też, mężczyźni rzadziej przejmują się zewnętrznymi oznakami starzenia, a bywa wręcz, że te symptomy dodają im powagi i autorytetu.

Wśród kobiet natomiast, niewiele jest w stanie zaakceptować zewnętrzne objawy starzenia i wszelkimi sposobami usiłują powstrzymać naturę. Utrata naturalnej jędrności i elastyczności skóry zwłaszcza na twarzy, zazwyczaj jest bardzo widoczna, dlatego panie od wieków poszukiwały skutecznych sposobów usuwania zmarszczek, które podniosą ich atrakcyjność.

Zmarszczki dawniej i dziś

Zmarszczki to nic nowego. Towarzyszą człowiekowi od zawsze, a mimo to nie zostały zaakceptowane i wciąż próbuje się z nimi walczyć. Już XIX wieczne damy zwracały uwagę na stan swojej cery i stosowały szereg metod mających na celu zachowanie młodej, jasnej i świeżej skóry.

Tak więc, ówczesnym elegantkom zalecano unikanie słońca, mycie twarzy mlekiem czy stosowanie różnego rodzaju własnoręcznie sporządzonych maseczek w skład, których wchodziły takie komponenty jak jajko, mirra czy benzoes.

me\oterapia na usuwanie zmarszczek

Normatywny lek

Otrzymana mikstura miała na celu usuwanie lub przynajmniej spłycanie zmarszczek, które już wtedy były niepożądanym elementem na kobiecej twarzy.

Również dzisiaj istnieje wiele domowych sposobów na przywrócenie elastyczności skóry, choć jak wiadomo o naszym wyglądzie w znacznym stopniu decyduje genetyka, której czasem nie da się oszukać. Wiadomo jednak też, że do powstawania zmarszczek przyczynia się tryb życia, dlatego paniom chcącym dłużej zachować młodość, zaleca się wiele profilaktycznych działań w postaci unikania palenia papierosów, wysypiania się, picia dużej ilości wody w ciągu dnia oraz stosowania odpowiednich kosmetyków przeciwdziałających pojawieniu się zmarszczek.

Profilaktyka nie wystarcza?

Tak to już jest, że jedni bez większych starań długo mogą cieszyć się nienaganną sylwetką i doskonałą cerą, a inni pomimo wielu wysiłków, kosmetyków i ćwiczeń i tak nie pokonają natury. Jeśli zawiodą „domowe sposoby” ujędrniania skóry, warto zapoznać się z ofertą centrów medycyny estetycznej, które w tej dziedzinie potrafią zdziałać cuda.

Kwel-Med Bydgoszcz

W okolicach Bydgoszczy zabiegowi usuwania zmarszczek można poddać się w Świeciu, a do wyboru mamy kilka nowoczesnych metod, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Możemy, zatem usunąć niepożądane bruzdy np. za pomocą wypełnienia kwasem hialuronowym lub stosując metodę plazmową albo laserowy lifting twarzy.

Wybór konkretnego zabiegu powinien być oczywiście poprzedzony konsultacją ze specjalistą medycyny estetycznej, który przybliży nie tylko samą metodę i zasadę jej działania, ale także efekty, jakich można się po niej spodziewać.

Usuwając zmarszczki zachowaj umiar

Ważne jest, aby do zabiegu usuwania zmarszczek, podejść z dużą dozą rozsądku. Poprawianie urody i wizualne odmładzanie nie jest zjawiskiem negatywnym, ale jeśli przesadzi się z ingerencją w naturalne procesy starzenia, efekt może być odwrotny od zamierzonego.