Każdy z nas chce wyglądać młodo i atrakcyjnie niezależnie od wieku. Oczywiście nie wszyscy przywiązują do tego równie dużą wagę, ale są tacy, dla których wygląd ma ogromne znaczenie i podejmują różnego typu działania by jak najdłużej zachować młodość. Właśnie dla takich osób jest dermatologia estetyczna – dziedzina medycyny, która skupia się nie na chorych, ale na zdrowych osobach, które dokładają wszelkich starań, aby ich twarz, skóra, włosy, sylwetka były w jak najlepszej kondycji.

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna jest nieustająco rozwijającą się dyscypliną medyczną, która zajmuje się różnego rodzaju działaniami mającymi na celu utrzymanie atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego swoich pacjentów.

dermatologia estetyczna poprawia nastrój

Szczególnie skupia się na:

  • działaniach profilaktycznych mających na celu utrzymanie idealnego stanu skóry,
  • zabiegach odmładzających na twarz i ciało,
  • zabiegach korygujących i usuwających rozmaite defekty skóry np. znamiona, przebarwienia, cellulit, owłosienie, blizny itp.

Dermatologia estetyczna zajmuje miejsce pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Zabiegi, które oferuje są znacznie mniej inwazyjne niż te wykonywane przez chirurgów plastycznych, ale dużo bardziej precyzyjne i skuteczniejsze od tych stosowanych w gabinetach kosmetycznych.

Z jakich zabiegów można skorzystać w gabinecie dermatologii estetycznej?

Dermatologów estetycznych interesuje skóra i metody, dzięki, którym można zapobiegać jej starzeniu oraz sprawić by była jędrna, świeża i zdrowa. Dlatego zabiegi, oferowane w specjalistycznych gabinetach można podzielić na profilaktyczno – odmładzające i korygujące.

Wśród tych pierwszych na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju peelingi medyczne (np. peeling kawitacyjny), terapie laserowe czy radiofrekwencja z mezoterapią. Zabiegi te dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych i pobudzają ją do regeneracji, co daje efekt odmłodzenia i świeżości.

Równie bogato przedstawia się oferta zabiegów korygujących, dzięki którym można pozbyć się widocznych i uciążliwych defektów skóry, które mogą mieć negatywny wpływ na sferę psychiczną klienta. Warto tu wspomnieć o wszechstronnych właściwościach lasera, dzięki któremu usunąć można zbędne owłosienie, cellulit, rozstępy a nawet żylaki.

Dermatologia estetyczna dla każdego

Niewątpliwą zaletą zabiegów oferowanych przez gabinety dermatologii estetycznej jest fakt, że są one małoinwazyjne, bezpieczne i stosunkowo niedrogie, zwłaszcza w porównaniu do oferty chirurgii plastycznej. Dlatego właśnie, są one dostępne niemal dla każdego, kto odczuwa potrzebę poprawy bądź delikatnej korekty swojego wyglądu. Poddają się im zarówno panie jak i panowie, dla których wygląd zewnętrzny w ostatnich latach stał się równie ważny jak dla kobiet.

Kwel-Med zaprasza

Mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego mogą skorzystać z bogatej oferty kliniki medycyny estetycznej w Świeciu, proponującej np. laseroterapię, peeling kawitacyjny czy zabiegi odmładzające na twarz.