Większość ludzi na hasło „medycyna estetyczna” reaguje półuśmiechem, gdyż w powszechnym odczuciu jest to dział medycyny ściśle związany z celebryckim światem, w którym rządzą pieniądze, moda, trendy i plotki. Nic dziwnego, skoro media ciągle epatują wizerunkami kolejnych celebrytów z karykaturalnie zmienionymi rysami twarzy, które powodują, że stają się oni coraz mniej podobni do siebie samych. Jest to na pewno efekt braku umiaru i pogoni za źle pojętą doskonałością i promocja takich postaw jest zjawiskiem negatywnym, zaburzającym faktyczne możliwości instytutów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna dla zwykłych ludzi

Kontrowersje wokół zabiegów medycyny estetycznej wynikające ze źle pojętej promocji w celebryckim świecie, powodują, że sporo osób nie zdaje sobie sprawy, że zabiegi oferowane przez specjalistyczne placówki mogą służyć zwykłym ludziom znacznie poprawiając komfort ich życia. Bo medycyna estetyczna, to nie tylko szalona pogoń za utraconą młodością, ale również szereg dyskretnych i mało inwazyjnych działań, dzięki którym ludzie odzyskują poczucie własnej wartości i godności.

Wygląd zewnętrzny

O tym jak ważny jest wygląd w życiu człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Atrakcyjna powierzchowność na pewno ułatwia codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, a odbiegające od normy defekty potrafią zamienić życie w trwający latami koszmar.

I tu jest ogromne pole do popisu dla specjalistów z instytutów medycyny estetycznej, którzy oprócz tego, że potrafią zniwelować skutki procesu starzenia, mogą też zlikwidować pewne niedoskonałości, które mają negatywny wpływ na życie pacjenta (np. nadmierne owłosienie na twarzy, cera trądzikowa czy blizny w widocznych miejscach).

czlowiek przed zabiegiem medycyny estetycznej nosa

Co oferują instytuty medycyny estetycznej?

Oferta nowoczesnych zabiegów jest bardzo szeroka i trudno byłoby tu wymienić wszystkie. Skupmy się na tych, które pomagają pacjentom, cierpiącym z powodu pewnych cech wyglądu wyraźnie odbiegających od powszechnie obowiązującego kanonu piękna.

I tak np. w Świeciu możemy poddać się laserowemu usunięciu wąsika, blizn, nadmiernego owłosienia czy pieprzyków, które występując w widocznych miejscach na ciele wpływają na obniżenie naszej atrakcyjności, a co za tym idzie poczucia komfortu psychicznego. Takich zabiegów jest całe mnóstwo i najważniejsze to wiedzieć, że dzisiejsza medycyna jest w stanie zlikwidować nawet najbardziej widoczne defekty. Ważne jednak, aby wybrać profesjonalną placówkę i specjalistę, który w odpowiedzialny i zgodny z etyką lekarską sposób potraktuje nasze problemy.

Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak duże znaczenie ma dla nas wygląd zewnętrzny, czy wpływa na nasze życie, karierę zawodową i samopoczucie. Poprawianie niedoskonałości urody w instytutach medycyny estetycznej nie jest niczym złym, trzeba to tylko robić rozsądnie. Wiadomo, że nie da się w 100% zachować młodości, ale jeśli można, choć trochę zatrzymać czas i da nam to poczucie zadowolenia, to czemu z tego rezygnować?

Wszak życie mamy tylko jedno i warto zadbać o to, aby było szczęśliwe.