Zabiegi kosmetologii estetycznej to odpowiedź na mankamenty skóry. Mając problemy z brakiem jędrności, zmarszczkami czy przebarwieniami, warto się na nie zdecydować. Jednak nie powinno się ich traktować jako panaceum na wszystkie estetyczne niedoskonałości. Zamiast takiego podejścia lekarze medycyny estetycznej radzą po prostu o siebie dbać.

Właściwa, zróżnicowana dieta

Podstawowym budulcem skóry, włosów i paznokci są białka (kolagen, elastyna i keratyna). Dzięki nim skóra pozostaje jędrna, gładka, świeża. Spożywając wysokiej jakości mięso, jajka, ryby czy nabiał, nie trzeba obawiać się o jego niedobory.

Chcąc zachować młody wygląd na dłużej, należy zadbać o różnorodność spożywanych posiłków – radzą specjaliści medycyny estetycznej.

Warto wprowadzić w życie zasady zdrowego odżywiania, takie jak:

  • warzywa podstawą diety,
  • każdego dnia spożywamy dwie porcje owoców,
  • unikamy produktów wysoko przetworzonych,
  • minimalizujemy ilość węglowodanów w codziennej diecie,
  • eliminujemy cukier,
  • dbamy o regularność posiłków.

Respektując powyższe rady już po kilku dniach zauważą Państwo poprawę samopoczucia oraz większą energię do wykonywania codziennych czynności.

dieta element odmładzający

Ważna aktywność fizyczna

Brak ruchu, długie godziny spędzane w pracy przed komputerem czy w samochodzie lub na kanapie przed telewizorem skutkują pogorszeniem się ogólnego stanu organizmu, co odbija się na kondycji skóry, włosów i paznokci.

Kiedy się nie ruszamy, brakuje nam energii, czujemy się zmęczeni, słabi.

A wystarczy, że korzystanie z windy zastąpimy wchodzeniem po schodach, podjeżdżanie do pracy tramwajem przejażdżką rowerową, a odbierając dzieci z przedszkola auto zostawimy w garażu i wybierzemy spacer. Nie chodzi o to, by każdego dnia ćwiczyć na siłowni, by później cierpieć przez zakwasy.

Kluczowe jest znalezienie takiej aktywności fizycznej, która sprawi nam przyjemność, poprawi naszą kondycję, ale jednocześnie nie stanowić będzie nieprzyjemnego obowiązku do odhaczenia.

Dobre nawyki popłacają

Mówiąc o dobrych nawykach mamy na myśli dokładny demakijaż, regularne oczyszczanie skóry twarzy i jej nawilżanie, stosowanie odpowiednich filtrów podczas opalania czy nanoszenie na skórę kremów chroniących ją przed wiatrem lub mrozem.

Co jeszcze mogą Państwo zrobić? Pić dużo wody mineralnej, stosować kosmetyki odpowiednio dobrane do typu cery, nie stosować mydła podczas mycia twarzy, nie wyciskać krostek czy zaskórników.

Unikamy używek, takich jak papierosy i alkohol.

Dbamy o właściwą ilość snu, wypoczywamy, pozwalamy sobie na relaks. Nabycie dobrych nawyków szybko odzwierciedli się w wyglądzie – to jedna z podstawowych porad pracowników klinik medycyny estetycznej.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej

Kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami skórnymi, niezdrowym wyglądem skóry, włosów czy paznokci, powinniśmy zdecydować się na wsparcie kosmetologii estetycznej bądź dermatologii estetycznej. Gama nieinwazyjnych, bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów jest bardzo szeroka, toteż specjalista z pewnością wybierze najskuteczniejsze rozwiązanie Państwa problemów.

Specjalista zaprasza

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi dziedzinami naszej oferty medycznej, takimi jak depilacja laserowa czy laserowe usuwanie pieprzyków. Staramy się kompleksowo dbać o stan Państwa zdrowia oraz wyglądu.

Jeżeli poszukują Państwo dodatkowych informacji na temat kosmetologii estetycznej oraz jej najpopularniejszych zabiegów – zapraszamy do kontaktu. Czekamy na Państwa w instytucie medycyny estetycznej Kwel-Med w Świeciu.