Jeśli chcą Państwo poddać się zabiegowi medycyny estetycznej, zachęcamy do dokładnego przemyślenia wyboru konkretnej kliniki medycyny estetycznej. By podczas przeprowadzania zabiegu czuli się Państwo komfortowo, a po jego zakończeniu byli Państwo w pełni zadowoleni z efektów, placówka musi spełniać określone kryteria.

Profesjonalizm i skuteczność leczenia

Medycyna estetyczna nie jest dziedziną inwazyjną, jednak decydując się na zabieg z owego zakresu, musimy mieć pewność, że powierzamy własne zdrowie i wygląd wykwalifikowanemu specjaliście.

medycyna estetyczna jest ok

Dlatego zachęcamy do sprawdzenia, czy osoba przeprowadzająca zabieg:

  • posiada odpowiednie kwalifikacje, certyfikaty, przeszła specjalistyczne szkolenia; takie informacje dostępne są często na stronie internetowej bądź w placówce danej kliniki;
  • ma doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej;
  • posługuje się specjalistycznym sprzętem i używa sprawdzonych preparatów cieszących się dobrą opinią wśród ekspertów.

To, czy dany instytut medycyny estetycznej posiada odpowiednie pozwolenia na prowadzenie leczenia specjalistycznego, mogą Państwo sprawdzić w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, a konkretniej w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Dobry kontakt między pacjentem a specjalistą medycyny estetycznej

Niezależnie od tego, czy zgłaszają się Państwo do gabinetu urologicznego, gabinetu kosmetologii estetycznej czy medycyny estetycznej, dobra komunikacja ze specjalistą oraz komfortowe warunki panujące w klinice to jeden z podstawowych aspektów pozytywnej oceny instytutu.

Kontakt z lekarzem czy kosmetologiem oparty na szacunku, dyskrecji i serdeczności pozwala zdziałać bardzo wiele.

Niezwykle istotna jest cierpliwość i empatia. W atmosferze zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa będą Państwo spokojni, zrelaksowani oraz korzystnie nastawieni do leczenia, a to już spory sukces.

Sprzęt medyczny i wysoka jakość stosowanych preparatów

Kiedy w konkretnej placówce znajdziemy świetnego medyka o sporej komunikatywności, pozostaje nam zorientować się, jak wyposażony jest jego gabinet.

Jeśli znajduje się tam nowoczesny i bezawaryjny sprzęt, panują tam sterylne warunki, a preparaty wykorzystywane podczas zabiegów posiadają oznaczenia zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej lub Agencji Żywności i Leków, spokojnie możemy polegać na takiej placówce.

Kwel-Med Bydgoszcz

Znakomita organizacja pracy, która widoczna jest w wyposażeniu poradni urologicznej czy gabinecie dermatologii estetycznej bardzo mocno wpływa na jakość świadczonych usług opieki zdrowotnej, toteż poszukując godnego zaufania instytutu medycznego nie powinniśmy jej lekceważyć.

Gorąco zachęcamy do skrupulatnego zbierania informacji na temat placówek medycyny estetycznej, z których usług planują Państwo skorzystać. Swoje zdrowie powinniśmy powierzać jedynie doświadczonym lekarzom medycyny estetycznej. Znajdą ich Państwo w Świeciu niedaleko Bydgoszczy – zapraszamy do kontaktu z naszym instytutem.