Współczesny świat zawiesza nam coraz wyżej poprzeczkę w kwestii naszego wyglądu. Schludność i skromność, choć wciąż w cenie, nie są już w czołówce najważniejszych cech współczesnego człowieka. W dzisiejszych czasach liczy się witalność i nienaganny, modny wygląd. A jak tu sprostać tym wymaganiom, kiedy zakola stają się coraz bardziej widoczne, a z cienkich i przerzedzonych włosów nie da się ułożyć porządnej fryzury? Medycyna estetyczna znalazła na to sposób – jest nim mezoterapia skóry głowy.

Jak się stosuje mezoterapię w trychologii?

Najprościej rzecz ujmując, chodzi o wstrzykiwanie w skórę głowy preparatów pobudzających porost włosów. Należy w tym miejscu podkreślić, że jest to terapia o niezwykłej skuteczności, z trudnymi do odnotowania skutkami ubocznymi.

W Kwel-Medzie proponujemy Pacjentom dwa rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, na które składają się: płytki krwi skoncentrowane w niewielkiej ilości osocza pozyskanego z krwi pobranej z żył Pacjenta, wymieszanego z środkami pobudzającymi wzrost włosów.

Zabieg polega na powierzchniowym nakłuwaniu skóry głowy i wprowadzaniu składników zawartych w osoczu, które silnie stymulują naturalne mechanizmy regeneracji. Pobudzane są komórki macierzyste w obrębie cebulki włosowej, ta – odżywa i włos zaczyna rosnąć;

  • mezoterapię igłową koktajlem witaminowo-mineralnym, polegającą na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem złożonym z witamin, minerałów oraz środków przeciwzapalnych. Ich zadaniem jest zahamowanie wypadania włosów oraz stymulacja porostu nowych – zdrowych i mocniejszych. Zestaw leków, wchodzących w skład preparatu, dobierany jest indywidualnie do potrzeb Pacjenta, dlatego tak ważny jest wywiad lekarski na początku leczenia, jego systematyczne prowadzenie i kontynuacja.

O skuteczności tych metod przekonało się już wielu Pacjentów Kwel-MeduTrycholodzy z naszego zespołu szczegółowo omówią przebieg kuracji, wyjaśnią wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania.