Oglądając reklamy szamponów i farb do włosów, można dojść do wniosku, że po użyciu specyfiku A lub B będziemy dysponować burzą loków, za którą będą oglądać się wszyscy przechodnie na ulicy. Euforyczne zarzucanie włosami, tajemnicze uśmiechy modelek mogą przyprawić o ból głowy osoby borykające się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub łupieżu.

Walka z chorobami skóry głowy jest trudna i długa, a efekty trzeba nieraz poczekać kilka miesięcy. Leczenie tak poważnych schorzeń jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łysienie plackowate nie jest, niestety, możliwe domowymi sposobami – z kompleksową pomocą przychodzi trychologia.

Leczenie hormonalne łysienia

Łysienie androgenowe, czyli łysienie typu męskiego, dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Związane jest z podwyższonym poziomem androgenów we krwi. Najważniejszym androgenem odpowiedzialnym za łysienie jest testosteron. Ponadto bardzo istotny wpływ na wzrost lub wypadanie włosów mają hormony tarczycy, nadnerczy a także insulina.

Z całą stanowczością należy podkreślić, że nie jedyną osobą mogącą przeprowadzić prawidłową diagnostykę w tym zakresie jest lekarz – trycholog.

Polecamy

Nie ma jednej w stu procentach skutecznej metody leczenia łysienia. Do problemu należy podchodzić wieloaspektowo – najlepsze efekty daje terapia skojarzona. O tym, które metody będą mogły zostać zastosowane w Państwa przypadku, zadecyduje specjalista z kliniki Kwel-Med – omówi z Państwem możliwości i odpowie na pytania.