Mówi się, że dłonie to wizytówka każdego człowieka. Jednakże poza tą metaforą istnieje wiele więcej powodów, dla których należy o nie dbać. Dłonie są częścią ciała narażoną na kontakt z przeróżnymi środowiskowymi czynnikami szkodliwymi, które wpływają na ich przyśpieszone starzenie się.
Może to zwielokrotniać tendencję do:
- powstawania urazów,
- odbarwień,
- przesuszania się skóry,
- wzrostu jej nadwrażliwości czy szorstkości.
Niebagatelne znaczenie ma też upływ czasu w izolacji, bo wyzwala on zmiany pigmentacyjne, zmarszczki, zasinienia żył i utratę zdrowego wyglądu.
W zakresie odmładzania powierzchni dłoni medycyna estetyczna jest już zaawansowana. Stosuje się w niej kilkanaście metod odmładzania dłoni. W naszej Poradni Kwel-Med znajdującej się w Świeciu niedaleko Bydgoszczy, stosujemy cztery z nich. Przynoszą one najlepsze efekty.
Jakie są zabiegi odmładzania powierzchni dłoni?
Należą do nich:
- mezoterapia igłowa dłoni – pozwala w szczególności na likwidację zmarszczek, odbarwień oraz prowadzi do stymulacji włókien kolagenowych; zabieg polega na dostarczaniu skórze substancji odżywczych przy jednoczesnym generowaniu w niej mikrouszkodzeń, co prowokuje skórę do odbudowy – powstaje zatem jej nowa struktura; odmładzanie dłoni dzięki mezoterapii prowadzi do zgeneralizowanych efektów przywracających zdrowy wygląd,
- osocze bogatopłytkowe – stosowane jest przede wszystkim do redukowania zmarszczek na skórze oraz jej uzdrawianiu; polega na ostrzykiwaniu dłoni preparatem wyizolowanym wcześniej z krwi pacjenta, jest to zatem metoda „naturalna” i niealergiczna,
- hydroksyapatyt wapnia – stosowany głównie do spłycania zmarszczek oraz ujędrniania skóry przez zdolność do stymulowania włókien kolagenowych; zabieg polega na iniekcji preparatu w wybrane miejsca, a efekty są natychmiastowe, lecz jego pożądana dla odmłodzenia dłoni praca trwa jeszcze kilka miesięcy, w czasie których stale pobudza komórki do wzrostu.
Co jeszcze cechuje zabiegi odmładzania dłoni?
Zabiegi odmładzające powierzchnię dłoni przywracają im dawny wygląd w stopniu, który nie jest możliwy dzięki zastosowaniu środków pielęgnacyjnych. Wymaga to jednak pewnego czasu. Większość z wymienionych powyżej metod musi być powtarzana w celu uzyskania pożądanych efektów, zwykle od dwóch do pięciu razy z kilkunastodniowymi przerwami. Jednakże są one stosunkowo trwałe i zazwyczaj utrzymują się co najmniej rok.
Nie istnieje wiele przeciwwskazań do ich wykonania i ograniczają się one do poważnych chorób i stanów, jak: ciąża i karmienie, choroby nowotworowe, choroby i zapalenia skóry dłoni, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, wszczepiony rozrusznik serca oraz epilepsja.
Nasz lekarz medycyny estetycznej służy Państwu pomocą i podczas konsultacji oraz po diagnozie stanu zdrowia wybierze optymalną spośród wymienionych metodę upiększenia dłoni.