Popularność mezoterapii na cellulit jest skojarzona nie tylko z jej bezpieczeństwem, ale też odmładzającymi dla skóry skutkami. Jej mechanizm polega na pobudzaniu do pracy ważnych dla wyglądu skóry, jej sprężystości, gęstości i elastyczności, włókien kolagenu. Osiąga się to poprzez dostarczanie głębszym warstwom skóry i tłuszczu substancji odżywczych i regenerujących oraz pobudzenie skóry do samoczynnej naprawy – wykorzystania tzw. efektu ogniskowego gojenia się tkanek.
Jak przebiega zabieg mezoterapii na cellulit?
W przypadku cellulitu stosuje się mezoterapię igłową. Procedura wykonania mezoterapii głębokiej polega na wprowadzaniu w miejsca poddawane korekcie preparatów leczących na głębokość dochodzącą do 4 mm. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem kremu. Długość zabiegu jest zależna od poddawanej mu powierzchni ciała, a zwykle nie przekracza godziny. Występuje po nim niewielki obrzęk i zaczerwienie nakłuwanej skóry, które schodzi zwykle na przestrzeni kilku dni.
Dzięki zastosowanym środkom następuje przebudowa fibroblastów, co prowadzi do wzmożonego wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Biorewitalizacja tego typu w znaczącym stopniu odbudowuje skórę oraz optymalizuje jej wygląd.
Jakie są cechy mezoterapii igłowej na cellulit?
Mezoterapia igłowa na cellulit dedykowana jest skórze, na której cellulit nie jest zaawansowany. Optycznie prowadzi on do wyrównania podskórnych zniekształceń poprzez wypełnienie „ubytków” – tj. miejsc wklęsłych, zapadniętych. Jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Jej efekty widoczne są od razu, a z czasem następuje ich progres. Powierzchnia skóry wygładza się, jest lepiej nawilżona, pogrubiona i ukrwiona.
Co jeszcze osiąga się dzięki mezoterapii cellulitu?
Podstawowym, opisywanym tu efektem jest wygładzenie powierzchni skóry, mezoterapia jednak ma nieco szersze działanie. Bez względu na obszar ciała, na którym się ją stosuje wyzwala ona na skórze dodatkowe efekty.
Należą do nich:
- redukcja zmarszczek skóry,
- korekta przebarwień skóry,
- redukcja zwiotczeń skóry,
- oraz modelowanie ciała, gdy zabieg jest zastosowany na większej powierzchni skóry.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Mezoterapia igłowa na cellulit to zabieg bezpieczny. Niesie ze sobą nikłe zagrożenie powikłaniami. Okres rekonwalescencji nie występuje, choć powstałe ranki wymagają kilku dni do zagojenia się. Przeciwwskazania wobec tego obejmują stany, które zazwyczaj uniemożliwiają wykonanie większości zabiegów w medycynie estetycznej.
Należą do nich: ciąża i karmienie, choroby nowotworowe, cukrzyca, posiadanie rozrusznika serca i jego choroby, stany zapalne skóry i choroby w obszarze zabiegowym, zaburzenia autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz epilepsja.
Z trzech podstawowych powodów mezoterapię igłową cellulitu powinien przeprowadzać wyłącznie lekarz.
Przede wszystkim stan skóry pacjentek powinien być poddany diagnozie przed wykonaniem zabiegu. Po drugie, jedynie lekarz medycyny estetycznej jest w stanie odpowiednio dobrać wstrzykiwane w skórę preparaty uzależniając ich skład od indywidualnych potrzeb Pacjentki i jej stanu zdrowia.
Istotne jest również to, iż cellulit usuwa się różnymi metodami, a nasza klinika Kwel-Med, znajdująca się w Świeciu blisko Bydgoszczy, stosuje kilka z nich. Tylko lekarz może zakwalifikować Pacjentkę do odpowiedniego zabiegu w sposób profesjonalny i prognozujący jego optymalne efekty.
Galeria i opinie naszych pacjentów
Zabieg rozjaśnia skóry twarzy i szyi. Zdjęcia wykonane 1h po zabiegu, 2h po i na drugi dzień 🙂 Zabieg przy użyciu lasera był bezbolesny!!!, powiedziałabym przyjemny i relaksujący (trwał nieco ponad godzinę), a sam efekt znacznie przerósł moje oczekiwania. Skóra jest nawilżona, jędrna, promienna. Zdjęcia wykonane bez makijażu. Bez siniaków, bez plam już 3h po zabiegu. Bezpiecznie i profesjonalnie i co najważniejsze efekty rewelacyjne. Dziękuję Dr Krzysztof Kwela i Zespołowi Koleżanek 🙂