Depilacja laserowa bikini jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych i instytutach medycyny estetycznej. Mimo coraz większej popularności, tego typu depilacja budzi wiele obaw, które utrudniają klientom podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zabiegu.

Lęk jest spowodowany przede wszystkim poczuciem wstydu związanym z obszarem ciała, który jest depilowany oraz z możliwością odczuwania bólu podczas usuwania owłosienia z delikatnej i wrażliwej skóry w okolicach miejsc intymnych. Dlatego, rozważając poddanie się depilacji laserowej bikini, warto zapoznać się z kilkoma faktami oraz z zaleceniami, do których należy się dostosować przed zabiegiem.

przed laserową depilacją bikini

Oswoić nieznane

Najczęściej boimy się rzeczy nieznanych.

W takich przypadkach wyobraźnia podsuwa nam najczarniejsze scenariusze i często na wszelki wypadek rezygnujemy z podjęcia jakiegoś działania, aby uniknąć przykrych doświadczeń. Podobnie jest z zabiegiem depilacji laserowej bikini – zastanawiamy się jak będzie wyglądał, czy będzie bolesny oraz jak pozbyć się naturalnego przecież uczucia wstydu.

Ze swoimi obawami najlepiej po prostu udać się do gabinetu medycyny estetycznej i umówić się na konsultację ze specjalistą, który w przystępny sposób odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania.

O czym pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej bikini

Aby depilacja laserowa bikini przyniosła oczekiwany efekt, trzeba dostosować się do kilku wskazówek:

  • Około 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji z użyciem wosku czy depilatora, a używać jedynie zwykłej golarki. Zaleca się również odstawienie samoopalacza, kremów z retinolem oraz witaminy A i C,
  • Przed zabiegiem, miejsca, które będą depilowane trzeba dokładnie ogolić maszynką,
  • Tydzień przed depilacją należy zaprzestać stosowania peelingu,
  • Nie wolno przychodzić na zabieg z niewyleczoną infekcją miejsc intymnych.

Depilacja laserowa bikini – jaki rodzaj wybrać?

Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje depilacji laserowej bikini.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na depilację:

  • francuską, polegającą na usunięciu włosów do linii bielizny,
  • brazylijską, podczas której usuwane jest całe owłosienie z miejsc intymnych z wyłączeniem cienkiego paska z przodu,
  • hollywoodzką, czyli usunięcie wszystkich włosów i pozostawienie idealnie gładkiej skóry na całym obszarze stref intymnych.

Gdy już podejmiemy decyzję, co do rodzaju depilacji, należy jeszcze wybrać dobry i sprawdzony ośrodek stosujący nowoczesny sprzęt i przestrzegający zasad higieny.

—-

ARTYKUŁ POSIADA CHARAKTER INFORMACYJNY. ZABIEG NIE JEST WYKONYWANY W NASZEJ PLACÓWCE