Depilacja laserowa pozwala trwale pozbyć się niechcianych włosków. Czy laserowe usuwanie owłosienia, prócz oczywistych zalet, ma jakieś wady?

Depilacja laserowa – metoda dla wymagających

Jeżeli zmęczeni są Państwo systematycznym usuwaniem zbędnego owłosienia za pomocą depilatora, wosku czy zwykłej maszynki, chcą Państwo na stałe pozbyć się owłosienia z nóg, okolic bikini lub wąsika – zachęcamy do skorzystania z laserowego usuwania owłosienia.

Pierwszą i najważniejszą zaletą owej metody jest jej trwałość – w zależności od rodzaju owłosienia lekarz ustala indywidualny cykl zabiegów, po których na zawsze można pożegnać się z włoskami na ciele, a ponadto z problemem wrastających włosków, mogącym prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Nasi pacjenci doceniają ponadto fakt, iż jest to zabieg w pełni bezpieczny, nieinwazyjny, a także niepowodujący żadnych komplikacji ani skutków ubocznych. Przed jego wykonaniem należy zgłosić się na konsultację, podczas której lekarz dokładnie poinformuje o wszystkich kwestiach związanych z procedurą zabiegu.

po depilacji laserowej bikini

Nasi pacjenci często pytają, czy laserowe usuwanie wąsika lub włosów na szerszych partiach ciała boli. Niestety – troszkę tak – ów ból można przyrównać do lekkiego szczypania czy pieczenia. Chcąc zwiększyć Państwa poczucie komfortu podczas wykonywania zabiegu stosujemy więc znieczulenia w postaci żelów chłodzących, dzięki którym dokuczliwości ograniczane są do minimum.

Wady depilacji laserowej

Mimo że jak wcześniej wspomnieliśmy, nie jest to zabieg inwazyjny, istnieje jednak szereg zaleceń lekarskich, do których musimy się dostosować.

Wśród nich znajdują się między innymi następujące wskazówki:

  • miesiąc przed zabiegiem przestajemy wykonywać depilację woskiem, kremem do depilacji czy depilatorem, przestajemy się opalać oraz używać samoopalacza;
  • dwa tygodnie przed zabiegiem rezygnujemy z peelingów oraz preparatów zawierających retinol, czy witaminy A lub C;
  • w przypadku problemów kardiologicznych musimy skonsultować możliwość poddania się zabiegowi z kardiologiem.

To tylko niektóre z zaleceń – ich lista jest znacznie dłuższa. Dla niektórych osób przyzwyczajonych do utrwalonych rytuałów dbania o własne ciało ich wypełnienie może być problematyczne, a tym samym odczytywane jako trudność.

Wśród wad opisywanej metody wymienić należy ponadto fakt, iż nie każdy rodzaj owłosienia tak samo reaguje na zabieg. Włosy ciemne, grube, rosnące na jasnej skórze usuniemy szybko, niewielką ilością zabiegów. Jeśli chodzi o jasne, cienkie owłosienie – często jest ono odporne na depilację laserową.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej wady i zalety, uważamy, że zdecydowanie warto poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Komfort, oszczędność czasu oraz dobre samopoczucie, jakie osiągamy raz na zawsze pozbywając się zbędnych włosków, są trudne do przeceniania.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi świadczonymi przez nas usługami medycyny estetycznej. Jeśli rozważają Państwo skorzystanie z zabiegów kosmetologii estetycznej czy dermatologii estetycznej – pozostajemy do dyspozycji.

Jeżeli chcieliby Państwo pogłębić swoją wiedzę dotyczącą depilacji laserowej, zachęcamy do kontaktu. Nasza klinika medycyny estetycznej to zespół doświadczonych specjalistów, którzy zawsze chętnie służą pomocą.