Choć nadal niewiele Polek odwiedza profesjonalne gabinety medycyny estetycznej i woli pielęgnować swoją cerę w domu, to jednak warto przyjrzeć się temu, co nam oferują takie placówki, gdyż w przypadku niektórych zabiegów efekty mogą być naprawdę zadziwiające. Niestety, pielęgnacja w warunkach domowych nie da takich rezultatów jak ta przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie, chociażby ze względu na fakt, że zazwyczaj nie dysponujemy odpowiednimi urządzeniami, które w rękach specjalisty doskonale odmłodzą i oczyszczą naszą zmęczona skórę.

Jednym z zabiegów, na który na pewno warto zwrócić uwagę jest peeling kawitacyjny, czyli metoda oczyszczania i odświeżania skóry twarzy (a także dłoni, pleców, dekoltu) za pomocą urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe.

Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego i gdzie można go wykonać?

Przede wszystkim, zabieg ten jest bezbolesny i bezinwazyjny, więc nie ma się, czego bać. W dodatku ma działanie relaksujące i jest całkiem przyjemnym sposobem na poprawę swojego wyglądu i samopoczucia. Trwa od 30 do 60 minut i polega na nawilżeniu skóry np. wodą czy solą fizjologiczną, a następnie poddaniu jej działaniu urządzenia wytwarzającego ultradźwięki.

Dzięki temu, pęcherzyki powstałe na skórze z rozpylonego płynu pękają, usuwając martwe komórki i likwidując zanieczyszczenia. Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego mamy wrażenie delikatnego masażu, co daje poczucie relaksu i odprężenia.

Z terapii ultradźwiękowej najlepiej skorzystać w profesjonalnym gabinecie z odpowiednim zapleczem i wykwalifikowanym personelem. W okolicach Bydgoszczy peeling kawitacyjny można wykonać w Świeciu w tutejszym Centrum medycyny estetycznej oferującym szereg nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało.

Komu polecany jest peeling kawitacyjny?

Z racji tego, że jest to zabieg bezpieczny, mogą z niego skorzystać prawie wszyscy. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania takie jak np. ciąża, metalowe implanty w ciele czy nowotwory, ale jest ich niewiele i na pewno zostaniemy o nich poinformowani przed ewentualnym zabiegiem.

Peeling kawitacyjny doskonale wpływa zarówno na cerę delikatną, jak i mieszaną czy łojotokową. Jest polecany szczególnie dla osób walczących z trądzikiem i zaskórnikami oraz przebarwieniami. Generalnie, każdy, kto chce oczyścić i odświeżyć swoją skórę powinien skorzystać z tego dobroczynnego zabiegu, a efekty będą widoczne już po pierwszej wizycie w specjalistycznym gabinecie.

Skóra po peelingu ultradźwiękowym

Peeling kawitacyjny ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest ogólna poprawa wyglądu i kondycji naszej skóry. Jest w sumie prostym i podstawowym zabiegiem oczyszczająco – regeneracyjnym, któremu można się poddawać nawet, co miesiąc (lub częściej w przypadku skóry tłustej i łojotokowej).

Widoczne efekty peelingu, to:

  • świeża, oczyszczona i odmłodzona skóra,
  • zmniejszenie ilości przebarwień,
  • zmniejszenie i wygładzenie zmarszczek,
  • zmniejszenie ilości powierzchownych zaskórników,
  • likwidacja trądziku,
  • ogólna poprawa kolorytu, elastyczności i nawilżenia skóry.

Te i inne zalety peelingu kawitacyjnego, czynią z tego zabiegu podstawowe narzędzie pielęgnacyjne dla osób chcących systematycznie i profesjonalnie dbać o stan i wygląd swojej cery. Biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to zabieg o wygórowanej cenie, naprawdę warto, choć raz go wypróbować i sprawdzić, jakie przyniesie efekty.