W rękach doświadczonego specjalisty zabieg bardzo skuteczny a zarazem bezpieczny. W momencie wprowadzenia nici liftingujących znacząco spadła liczba chirurgicznych liftingów twarzy. Lifting nićmi to ogromna skuteczność przy minimalnej inwazyjności.

Procedura trwa około godziny, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, nie jest potrzebna hospitalizacja, nie ma cięć więc nie ma blizn. Niewielkie zasinienia, których nie zawsze da się uniknąć łatwo zamaskować. Dzień po zabiegu pacjentka może normalnie funkcjonować.

Zabieg jest jednorazowy – efekty utrzymują się ponad 1,5 roku.

W odróżnieniu od wielu zabiegów np. laserowych zabiegi nićmi można wykonywać przez cały rok. Działanie biostymulujące nici obserwuje się przez cały czas ich obecności w tkankach, w odróżnieniu od zabiegów wykorzystujących energię, gdzie stymulacja odbywa się tylko w czasie wykonywania zabiegu.

nici w kosmetologii

Nici to nie tylko lifting twarzy. Znakomicie nadają się do rewitalizacji skóry szyi i dekoltu. Umożliwiają podciągnięcie wiotkiej skóry kolan i łokci. Dają możliwość napięcia wiotkiej skóry podbródka Tyły ramion- tzw. pelikany. Uda brzuch. Dają możliwość nie tylko rewitalizacji ale także jednoczesnego „podciągania” tkanek

Obecnie stosuje się nici z polidioksanonu, tzw. PDO oraz z polimleczanu i polikaprolaktonu– nici PLLA Istnieją również nici niewchłanialne, ponieważ jednak ja ich w ogóle nie używam- pozwolę sobie ten temat pominąć.

Zarówno jedne jak i drugie mogą być z wypustkami, tzw. haczykowate lub gładkie. Nić gładka to nie znaczy pojedyncza. Można w jednej igle lub kaniuli umieścić kilka nitek, można również nić pojedynczą lub kilka nici owinąć spiralnie wokół igły lub kaniuli. Wtedy przy jednym wkłuciu będziemy podawać więcej materiału o właściwościach biostymulujących, co więcej materiał ten będzie aspirował dużą ilość płynu nadając tkankom objętość.

Nici w medycynie estetycznej

No i jak Państwo przed chwilą przeczytali- nić może być albo implementowana przy pomocy igły albo przy pomocy kaniuli – która w odróżnieniu od igły jest tępo zakończona Kaniula jest stosowana w szczególności przy implementacji grubych nici- by zminimalizować ryzyko uszkodzenia nerwów lub naczyń.

Na czym polega działanie nici liftingujących? Z jednej strony są one silnym biostymulatorem- pod wpływem enzymów tkankowych ulegają stopniowemu rozkładowi a produkty rozkładu działają stymulująco na komórki produkujące włókna kolagenowe i elastyczne dzięki czemu skóra odzyskuje młody wygląd. Co więcej na przebiegu nici na skutek wywoływanej przez nić delikatnej reakcji zapalnej tworzy się kolumna łącznotkankowa która stanowi rusztowanie dla skóry także wtedy gdy materiał z którego skonstruowana jest nić ulegnie całkowitemu wchłonięciu.

Nici haczykowate umożliwiają przemieszczanie tkanek względem siebie co daje efekt „podciągnięcia

Kwel-Med zaprasza

Wkrótce w dalszej części artykułu opowiem o tym jak nici mogą „odchudzić” zbyt pełną twarz. Opowiem też których nici nie można łączyć z innymi biostymulatorami. Wspomnę też o biostymulatorach dostępnych na naszym rynku. Opowiem też jak europejski autorytet w dziedzinie pilingów- Philippe Deprez zainspirował mnie do stosowania nici rewitalizujących. Opowiem też o fantastycznym zabiegu wolumetryczno- rewitalizującym który pokochały nasze Pacjentki.

Zapraszam do dalszego czytania naszego bloga.