Wazektomia to mikrochirurgiczny zabieg, który odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na przecięciu nasieniowodów i jest męskim odpowiednikiem podwiązania jajników u kobiet. Wazektomia powoduje, że w nasieniu mężczyzny nie ma plemników. Uważa się, że jest skuteczna w 99,9%. Jest to zabieg odwracalny, który gwarantuje niemal 100% pewności bycia bezpłodnym w czasie trwania wazektomii, jak również umożliwiający powrót do pełnej płodności poprzez ponowne udrożnienie nasieniowodów.

Kluczowe kwestie dotyczące wazektomii

Istotne jest również to, że wazektomia nie wpływa w żaden sposób na możliwość wystąpienia zaburzenia wzwodu w przyszłości. W dzisiejszych czasach nastawionych na skuteczność i szybkość, wazektomia jest rozwiązaniem dla tych mężczyzn, którzy cenią chirurgiczną precyzję w osiąganiu zamierzonych celów. Gwarancje zapewniają klipsy tytanowe zakładane na nasieniowodzie oraz chirurgiczne nacięcie przewodu nasiennego – implikuje to zablokowanie transportu plemników.

znieczulenie do wazektomii

Aby zasięgnąć bardziej dokładnych informacji warto odwiedzić profesjonalny gabinet urologiczny. Jeśli wpiszą Państwo w wyszukiwarkę ,,urolog Bydgoszcz” pojawi się wiele ofert, ale nie każda zawiera w sobie równie wysokie, europejskie standardy świadczenie usług medycznych. Trzeba bowiem pamiętać, że decyzja o poddaniu się wazektomii będzie miała wpływ na stan organizmu przez długi czas, a gdy nie dojdzie do zabiegu odwrócenia wazektomii – na całe życie. Warto zatem zdecydować się na wybór lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w gałęzi medycyny jaką jest profilaktyka schorzeń urologicznych.

Kwel-Med Bydgoszcz – urologia XXI wieku

Dobry urolog to specjalista, którego praca związana jest z najwyższą dozą poufności i dbaniem o etyczne podejście do Pacjenta. Narządy płciowe wymagają dobrze przemyślanej strategii medycznej, a także pełnej współpracy Pacjenta i lekarza. Nie zmienia to jednak faktu, że takie działania urologiczne jak wazektomia mogą poczynić wiele dobrego w sytuacji gdy na przykład w rodzinie jednego z partnerów wykryto poważną chorobę genetyczną.

Skuteczne leczenie

Wazektomia jest też dobrym wyjściem dla osób w związkach, w których u kobiety stwierdzono chorobę, przy której zajście w ciążę mogłoby zniweczyć skutki dotychczasowego leczenia.

W tych przypadkach wazektomia daje niemal 100% skuteczności uniknięcia groźnych dla życia problemów zdrowotnych. Niemniej podjęcie decyzji o dokonaniu zabiegu należy dobrze przemyśleć – na zasadzie analizy zysków i strat. Pozwoli to nabrać dystansu do własnych emocji i podjąć decyzję opartą na poznawczym trybie przetwarzania zdarzeń. Jest to tym bardziej ważne, bo decyzja o poddaniu się wazektomii nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili, jak w sytuacji, gdy narodziło się dziecko i reaktywnie zapada decyzja, że to już koniec prokreacji.

Każdą ingerencję chirurgiczną należy dokładnie rozważyć, przemyśleć, a przede wszystkim skonsultować ze specjalistą.

Wazektomia – plusy i minusy

Do minusów wazektomii zaliczyć należy możliwość wystąpienie niepożądanych powikłań. Jak w przypadku każdego zabiegu, również tutaj może dojść do komplikacji przekładających się stan zdrowia Pacjenta.

Skutki uboczne, które mogą być efektem wazektomii to:

 • obrzęk miejsca poddawanego zabiegowi (opuchlizna miejsca operowanego)
 • krew w nasieniu (współwystępowanie nasienia i pojedynczych jednostek krwi)
 • obrzęk moszny (znaczne powiększenia moszny na skutek stanu zapalnego)
 • odtworzenie ciągłości nasieniowodu (operowany Pacjent posiada aktywne plemniki
  w nasieniowodzie mimo, że operacja miała je wyeliminować)
 • ziarniak nasienia (bezobjawowe guzki zapalne w okolicy moszny)

Wymienione powyżej skutki uboczne warto dogłębnie przeanalizować i porównać z niezaprzeczalnymi plusami wazektomii.

Plusy wazektomii:

 1. Najbardziej skuteczna forma antykoncepcji dostępna mężczyznom.
 2. Odwracalna forma mikrochirurgi, nieuszkadzająca trwale organizmu.
 3. Zabieg jest bezpieczny – powikłania występują niezwykle rzadko.
 4. Zabieg trwa kilkanaście minut.
 5. W większości przypadków wazektomia odbywa się bez skalpela. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć, a nie na mechanicznym przecięciu.
 6. Łatwa forma sprawdzenia skuteczności zabiegu (badanie nasienia na obecność plemników).
 7. Zapobieganie ryzyku replikowania chorób genetycznych.

Co równie ważne, wazektomia nie wpływa na popęd seksualny.

Jak szukać dobrego specjalisty?

Poszukiwania urologa, który podjąłby się wykonania profesjonalnej wazektomii nie jest sprawą łatwą. Oddając swój nasieniowód do ingerencji chirurgicznej należy mieć świadomość wagi tego przedsięwzięcia, co z pewnością nie ułatwia poszukiwań. Jeśli chcą Państwo opierać się na opinii innych osób, można zapytać znajomych lekarzy, czy mogliby polecić dobrą klinikę realizującą wazektomię.

Z pewnością usłyszą Państwo propozycje, z których będzie można wybrać tę najkorzystniejszą. Polecamy również sprawdzić propozycję kliniki Kwel-Med Bydgoszcz i opinie jakimi możemy się poszczycić. W branży medycznej pozytywny odzew ze strony Pacjentów to bowiem ten aspekt, który budzi zaufanie kolejnych zwolenników wazektomii, dlatego tym bardziej dbamy o najwyższe standardy i profesjonalizm.

Szukać specjalisty

Jako wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogli już wielu osobom w skutecznej antykoncepcji chirurgicznej doskonale wiemy, że zabiegi chirurgiczne nigdy nie są czymś łatwym dla Pacjenta. Samo przyjście do kliniki i powierzenie swoich miejsc intymnych chirurgowi budzić może opór, warto jednak zdać sobie sprawę, że jeśli wybiera się specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, znikome jest ryzyko powikłań. Poprzez postawienie na właściwy gabinet urologiczny Pacjenci mają większe poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że są pod dobrą opieką.

Zabieg w Kwel-Med – pełnie komfortu

Kwel-Med Bydgoszcz to gwarancja europejskich standardów, poufności, rozsądnych cen oraz dogodnych terminów. Podczas indywidualnej wizyty mają Państwo możliwość zadania lekarzowi wszelkich frapujących pytań, aby poznać specyfikę zabiegu oraz płynące z niego korzyści.

Specjaliści Kwel-Med cechują się empatią, etycznym podejściem do problemów medycznych i wysokimi kwalifikacjami, które przez lata potwierdzone zostały w postaci satysfakcjonujących efektów kolejnych przeprowadzanych zabiegów.