Usuwanie zmarszczek BydgoszczPlazma to zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Jej wykorzystanie w medycynie estetycznej zapoczątkowali naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie w 2005 roku. Pierwotnie miała służyć plastyce powiek oraz leczeniu zmarszczek wynikających ze zwiotczenia skóry. Aktualnie ma już szerokie zastosowanie, acz najpowszechniej stosowana jest w usuwaniu zmarszczek.

Na czym polega usuwanie zmarszczek metodą plazmową?

W trakcie zabiegu generator plazmy wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy, która zdolna jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry. Plazma znajduje się między końcówką urządzenia a skórą pacjentki, jest to więc zabieg nie tylko nieinwazyjny ale też właściwie „bezdotykowy”. Dociera jednak głęboko pod skórę, a ciepło emitowane z powstałej energii pobudza tworzenie się kolagenu i elastyny, które jak wiadomo wpływają decydująco na sprężystość i jędrność skóry.

Następuje wówczas proces tworzenia się nowej warstwy skóry pod naskórkiem, który na przestrzeni tygodnia od zabiegu ulega złuszczeniu. Zupełnie nowa, odsłonięta skóra pozbawiona jest wielu niedoskonałości, które uprzednio ją oszpecały. Znikają przebarwienia, drobne uszkodzenia, a przede wszystkim spłyceniu ulegają wszelkie zmarszczki.

Jakie są zalety zastosowania metody plazmowej na twarzy?

Efektywność usuwania zmarszczek metodą plazmową jest znacząca. Ponadto zdecydowanie krótszy, niż w przypadku laseroterapii, jest okres rekonwalescencji – jeśli można tak go nazwać. Skóra bowiem właściwie nie tyle goi się, co odsłania efekt zabiegu pozbywając się na przestrzeni tygodnia starej faktury. Przy tym wszystkim nie występuje krwawienie, co radykalnie umniejsza zagrożenie powstania blizn, a także możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków.

Największą jej zaletą jest jednak to, iż zabieg usuwania zmarszczek plazmą jest jednorazowy. Oczywiście w określonym czasie, bo można go powtórzyć po… kilkunastu latach (wcześniej nie ma takiej potrzeby). Ponadto technologia plazmy azotowej umożliwia zabiegi w okolicach oczu, na co nie pozwala chociażby laseroterapia, a właściwie umożliwia je wyłącznie chirurgiczna plastyka oczu. Na zakończenie już należy dodać, że zabiegi plazmowe nie uszkadzają komórek. Natomiast poprawa wizerunku skóry nie kończy się po złuszczeniu starego naskórka, trwa ona nawet przez kolejny rok, w którym stale następuje progres w zakresie jej zdrowego wyglądu.

Czy istnieją przeciwwskazania do usuwania zmarszczek metodą plazmową?

W związku z tym, że usuwanie zmarszczek metodą plazmową jest bardzo bezpieczne nie ma wielu przeciwwskazań do zabiegu. Do głównych należy ciąża i karmienie, ostre choroby infekcyjne, pewne choroby przewlekłe oraz przyjmowanie niektórych leków. Dokładnych informacji na temat przeciwwskazań do plazmoterapii udzieli Państwu w trakcie konsultacji nasz lekarz medycyny estetycznej.

Klinika Kwel-Med, do której serdecznie zapraszamy, znajduje się w Świeciu nieopodal Bydgoszczy.