Laserowy lifting twarzy to obecnie najbardziej popularna metoda wygładzania skóry na tym obszarze. Jest bezpieczniejsza od stosowanych dawniej metod chemicznego, fizycznego lub chirurgicznego liftingu. Jest to metoda bezkrwawa, mniej inwazyjna, daje minimalne dolegliwości pooperacyjne przy maksymalnych efektach estetycznych.

Czym jest laserowy lifting twarzy?

Lifting twarzy to niezawodna metoda na przywrócenie twarzy młodszego wyglądu. Zabieg poprawia wygląd cery i usuwa oznaki starzenia się całej twarzy lub wybranych okolic, na przykład czoła.

W przypadku laserowego liftingu twarzy, odbywa się to metodą resurfacingu, czyli częściowego uszkodzenia i jednoczesnej stymulacji naskórka do intensywnej produkcji kolagenu. Nowoczesne lasery wykorzystywane do zabiegów w klinice medycyny estetycznej Kwel-Med, bazują na technologii tworzenia frakcji na skórze (mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która zaczyna się szybko regenerować). Procedura nie jest bolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji – Pacjent potrzebuje maksymalnie kilku dni, by zanikł obrzęk i lekkie zaczerwienienie twarzy. Później skóra odmładza się, nabiera sprężystości i świeżego wyglądu.

Przygotowania liftingu twarzy z wykorzystaniem lasera

Laserowy lifting twarzy bydgoszcz

Przed zabiegiem laserowego usuwania zmarszczek, Pacjent przechodzi konsultację lekarską w naszej klinice. Podczas spotkania lekarz przeprowadza wywiad, a także szczegółowo opisuje przebieg procedury, odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości, a przede wszystkim ustala, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należy do nich przede wszystkim ciąża, stosowanie leków zwiększających wrażliwość skóry na światło (fotouczulających), a także świeża opalenizna. W przypadku ewentualnych stanów zapalnych skóry należy je wcześniej wyleczyć. Kilkanaście godzin przed wizytą w gabinecie zaleca się wypicie ok. 2-3 litrów wody mineralnej, aby odpowiednio nawodnić skórę. Pozwoli to zmniejszyć efekty uboczne działania lasera i skróci czas rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu laserowego liftingowania twarzy

Czas trwania laserowego liftingu twarzy zależy od obszaru, na jakim będzie przeprowadzony (średnio zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut). Rodzaj znieczulenia, jakiemu będzie poddany Pacjent, zależy od warstwy skóry poddawanej zabiegowi, głębokości ingerencji i rodzaju urządzenia. Przed zabiegiem lekarz i Pacjent zakładają specjalne okulary chroniące wzrok przed promieniowaniem lasera. Następnie lekarz przeprowadza test, aby dobrać optymalne parametry. Sam zabieg jest bardzo precyzyjną, profesjonalną operacją. Pacjent odczuwa impulsy lasera w postaci niewielkiego pieczenia i kłucia.

Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwany dyskomfort i pieczenie, jak przy lekkim poparzeniu słonecznym. Dobrze jest wtedy stosować zimne okłady, aby zmniejszyć ból i opuchliznę. Przez pierwszy tydzień zaleca się, by nie stosować kosmetyków, nie nakładać makijażu w celu uniknięcia dodatkowego podrażnienia skóry. Później już można stosować łagodne preparaty nawilżające do skóry wrażliwej. Przez minimum miesiąc nie wolno się opalać i trzeba unikać bezpośredniego słońca.

Lifting powoli Paniom, a także Panom, spojrzeć na siebie w większą przyjemnością, której nie mąci upływ czasu. Warto inwertować w siebie, by czuć się dobrze we własnej skórze. Pomogą Państwu tym lekarze medycyny estetycznej z Kwel-Medu.