Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz

 

Coraz więcej osób zmaga się z pajączkami i nawracającym rumieniem. Wiele naszych Pacjentek odczuwa dyskomfort z powodu tej niedoskonałości cery, gdyż jest to przypadłość, która najmocniej uwidacznia się w sytuacjach towarzyskich – pod wpływem wypitego alkoholu, gorących napojów lub z powodu przeżywanego stresu.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywoływać nieestetyczny rumień na twarzy (nadmierna wrażliwość skóry lub zaburzenia krążenia), niestety nawet mocny makijaż nie potrafi tego ukryć, co u wielu Pań wywołuje uczucie skrępowania.

Skąd się biorą widoczne na skórze naczynka i rumienie?

Problem rozszerzonych naczynek może dotyczyć różnych typów cery, ale szczególnie narażona na ich pojawienie się jest skóra cienka i wrażliwa. Charakterystyczne pajączki pojawiają się na ogół w okolicy policzków, nosa i brody. Towarzyszą im często widoczne, cienkie czerwone linie pod skórą.

Procedura laseroterapii w przypadku zamykania naczynek polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynka promieniem lasera, który jest pochłaniany przez czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobinę. W ten sposób krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego, które po pewnym czasie naczynie jest samoistnie usuwane z organizmu. Efekt laserowego zamykania naczynek na twarzy daje efekt  uzależniony jest od dobrania odpowiedniej długości fali emitowanej przez laser – takiej, żeby maksimum ciepła oddawane było do krwi, a skóra podgrzewana była tylko nieznacznie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu laserowego zamykania naczynek

Przed zabiegiem nasz lekarz medycyny estetycznej ocenia, jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich ilość. Dzięki temu może dobrać odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser. Pacjenci otrzymują też dokładne zalecenia dotyczące:

 • zażywania niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
 • używania kremów z retinolem – konieczne jest ich odstawienie 3 tygodnie przed zabiegiem,
 • stosowania ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec),
 • zażywania preparatów podwyższających poziom melaniny,
 • opalania się – zaleca się miesiąc przerwy po ostatnim opalaniu,
 • wykluczenia chorób skóry, których przyczyną jest nietolerancja promieniowania UV,
 • stosowania leków zwiększających wrażliwość skóry na światło, niektórych antybiotyków (tetracykliny, doksycykliny) oraz pochodnych witaminy A.

Postępowanie po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Dzięki zastosowaniu nowego typu laserów, Pacjent może powrócić do normalnego życia zaraz po zabiegu. Nie ma ryzyka infekcji czy innych powikłań, choć mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne. Po zabiegu należy:

 • unikać opalania się (minimum miesiąc),
 • unikać stosowania makijażu na poddane zabiegowi miejsce (min. 4-5 dni),
 • nie stosować leków i kosmetyków zwiększających wrażliwość skóry na światło, przeciwzakrzepowych, złuszczających, podrażniających skórę (minimum 2 tygodnie),
 • unikać forsownych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, masaży i sytuacji, które mogą narazić skórę na urazy (do 1 tygodnia),
 • zaleca się nie spożywać gorących i/lub pikantnych potraw oraz alkoholu,
 • używać toników na bazie alkoholu.

Można za to stosować środki łagodzące podrażnienia i poparzenia – choćby kremy natłuszczające. Po kilku tygodniach zapraszamy Pacjentów na wizytę kontrolną oceniającą efekty zabiegu i omawiamy ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Warto skorzystać z oferty Kwel-Medu, by skutecznie pozbyć się widocznych na twarzy naczynek i rumienić się tylko w stosownych okolicznościach.