Laserowe usuwanie wąsika bydgoszcz

Owłosienie na twarzy dotyczy nie tylko mężczyzn – kobiecy wąsik spędza sen z powiek niejednej przedstawicielce płci pięknej. Wąsik może nadawać twarzy zaniedbany wygląd i przyciągać wzrok, trudno go ukryć pod makijażem. Nic dziwnego, że większość kobiet odczuwa dyskomfort z jego powodu. Domowe sposoby pozbywania się go dają krótkotrwałe efekty, a golenie czy depilacja woskiem mogą podrażniać wrażliwą skórę twarzy.

Obecnie najlepsze i najtrwalsze efekty daje laserowe usuwanie wąsika.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania wąsika?

Melanina to substancja w mieszku włosowym, odpowiedzialna za wzrost włosa. Oddziałuje się na nią wiązką światła wytwarzanego przez laser, by podwyższyć temperaturę komórek mieszka, co prowadzi do ich zniszczenia. Dzięki temu wzrost włosów w miejscu poddawanym działaniu lasera zostaje zahamowany, a nasze Klientki mogą cieszyć się gładką skórą bez szpecącego urodę wąsika.

Powierzchnia nad ustami oraz broda to niewielki obszar, dlatego czas, jaki trzeba spędzić w salonie, wynosi mniej niż godzinę. By zmaksymalizować efekty, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów. Wynika to z faktu, że każdy pojedynczy włosek znajduje się w innej fazie wzrostu i laser działa na nie w różny sposób.

Włosy ciemne, grube lepiej poddają się zabiegowi, natomiast delikatne, jasne włoski trudniej jest usunąć.

Komu polecany jest zabieg laserowego usuwania wąsika?

Zabieg skierowany jest przede wszystkim do kobiet w średnim wieku, u których występowanie nadmiernego meszka nad wargami czy na podbródku jest znacznie częstsze niż u młodszych osób. Jednak już nawet nastoletnie dziewczęta miewają tego typu problem, co bywa przyczyną drwin i docinek rówieśników.

Z problemem wąsika czy włosów na brodzie borykają się również kobiety odbywające kurację hormonalną lub mające – na skutek choroby – rozregulowaną gospodarkę hormonalną.

Jakie są zalety laserowego usuwania wąsika?

W przypadku tak małego obszaru jak wąsik czy broda, zabieg nie trwa długo i nie jest kosztowny. Efekty są spektakularne i długotrwałe, co doceni każda kobieta, która próbowała radzić sobie z wąsikiem domowymi sposobami – pęsetą, maszynką lub kremami do golenia. Laser nie powoduje podrażnień i powikłań, jak to często ma miejsce w przypadku innych metod, w dodatku nie jest tak bolesny – powoduje tylko lekkie szczypanie.

Zabieg usuwania wąsika przeprowadzany jest w komfortowej i miłej atmosferze przez wykwalifikowany personel.

Na tego typu zabieg może (i powinna!) zdecydować się każda kobieta, odczuwająca dyskomfort z powodu wąsika. Specjaliści z Kwel-Med pomogą Paniom z pozbyciem się tego problemu.