Mezoterapia oczu bydgoszczMezoterapia to zabieg upiększający skóry stosowany na wielu powierzchniach ciała. Polega on na dostarczaniu skórze substancji odżywczych począwszy od koktajli witaminowych, a skończywszy na wyizolowanym z krwi pacjentów osoczu bogatopłytkowym.

W przypadku mezoterapii oczu zabieg dotyczy tylko dolnej powieki, gdyż górna jest zbyt delikatna i cienka.

Wyróżnia się mezoterapię igłową oczu oraz formę bezigłową.

Różnią się one ilością wprowadzanej pod skórę powieki substancji leczących oraz głębokości ich wprowadzenia.

Wybór mezoterapii zależny jest od stanu powiek i konieczności użycia albo metody głęboko stymulującej zniszczoną wiekiem lub innymi czynnikami skórę – wtedy stosowana jest mezoterapia igłowa pod oczy, albo nieznacznej korekty sprowadzającej się do jej upiększeniu – wówczas zaleca się mezoterapię bezigłową oczu.

Na czym polega mezoterapia igłowa oczu?

Mezoterapia igłowa pod oczy polega na iniekcji śródskórnej do powieki dolnej małych dawek substancji leczących na głębokość od 0.5 do 2 mm. Zabieg przeprowadza się za pomocą strzykawki (głębokie warstwy skóry), specjalnego pistoletu lub tzw. rollera w znieczuleniu miejscowym, jest więc bezbolesny. Efekty widoczne są już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu i z czasem ulegają progresji. Skóra powiek staje się elastyczna, jędrna, a przede wszystkim odpowiednio nawilżona i pogrubiona, co wpływa na redukcję wielu niedoskonałości.

Jednak podstawowym czynnikiem leczącym jest tu sama właściwość skóry, która samoczynnie regeneruje się po licznych i celowych nakłuciach. Proces ten określa się mianem – efektu ogniskowego gojenia się skóry.

Po wykonaniu mezoterapii igłowej oczu mogą ujawnić się dolegliwości w postaci obrzęku i zaczerwienienia. Ich gojenie się trwa zwykle nie dłużej niż 7 dni.

Jak przebiega zabieg mezoterapii bezigłowej oczu?

Natomiast celem mezoterapii bezigłowej powiek jest zwiększenie transportu przez naskórek do skóry właściwej substancji biologicznie aktywnych zawartych w przygotowanych preparatach. Głów­nym więc zadaniem tej metody jest zwiększenie możliwości chłonnych skóry.

Odbywa się to poprzez jej masowanie specjalną głowicą, która dostarcza, zależnie od zastosowanej metody, trzech rodzajów bodźców: elektrycznych, mechanicznych lub termicznych. Działanie mezoterapii igłowej różnicuje się też ze względu na wykorzystane w jej przebiegu zjawiska: sonoforezy, elektropolacji, fali radiowej RF, jonoforezy oraz światłoterapii.

Zabieg jest bezbolesny, a po jego wykonaniu nie występują dolegliwości; ewentualnie może mieć miejsce lekkie podrażnienie skóry.

Jakie są efekty mezoterapii oczu?

Generalnie, mezoterapia pod oczy prowadzi do: redukcji zwiotczeń, opuchnięć, uelastycznienia skóry oraz jej odżywienia i nawilżenia. U podłoża tych zmian leży zwiększenie metabolizmu komórkowego oraz produkcji kolagenu i elastyny dzięki aplikowanym podskórnie preparatom.

Wynikają stąd również dodatkowe zmiany w strukturze skóry, a niektóre z nich są ściśle skojarzone zarówno z oczekiwaniami kobiet zgłaszających się na zabieg, jak i z jego specyfikacją sprowadzającą się do zaleceń w stosowaniu oraz dowiedzionym działaniem.

Należy wśród nich wymienić:

  • działanie przeciwzmarszczkowe – które stanowi podstawowy cel zabiegu, a zmarszczki po nim ulegają wygładzeniu (szczególnie dotyczy to „kurzych łapek”),
  • ujędrnienie i zagęszczenie skóry – co ma szczególne znaczenie w przypadku powiek opadających, zwiotczałych i prowadzi do ich podniesienia,
  • wygładzenie i uelastycznienie powiek – jak wyżej,
  • nawodnienie powiek w przypadku skóry suchej,
  • korektę zmian pigmentacyjnych,
  • korektę niejednolitego odcienia skóry,
  • oraz likwidację „worków” pod oczami.

Zarówno w przypadku mezoterapii igłowej oczu jak i bezigłowej zabiegi powtarza się kilkakrotnie z kilkutygodniowymi przerwami – zależnie od stanu skóry powiek oraz oczekiwanych rezultatów.

Czemu wstrzymać zabieg?

Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii oczu są:

  • cukrzyca,
  • hemofilia,
  • ciąża i laktacja,
  • choroby i stany zapalne skóry,
  • rozrusznik serca lub jego niewydolność,
  • wcześniejsze operacje plastyczne,
  • botox zastosowany na twarzy w ostatnim miesiącu,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia autoimmunologiczne,
  • stwardnienie rozsiane,
  • zapalenie stawów,
  • epilepsja oraz choroby układu krwionośnego.

W naszej poradni Kwel-Med w Świeciu niedaleko Bydgoszczy z powodzeniem stosujemy zarówno mezoterapię igłową oczu, jak i bezigłową. Zainteresowanym zabiegiem Paniom nasz lekarz medycyny estetycznej szczegółowo wyjaśni wszystkie jego aspekty oraz po przeprowadzeniu diagnozy stanu skóry dokona tzw. kwalifikacji do mezoterapii, wybierając jej optymalną formę, a także rodzaj zastosowanych preparatów odżywczych i leczących.