Radiofrekwencja igłowa i bezigłowa BydgoszczTerapia radiofrekwencyjna wykorzystuje stymulujące oddziaływanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej, w wyniku którego dochodzi do ogrzania struktur tkankowych – dzięki temu ich komórki zostają pobudzone między innymi do zwiększenia produkcji kolagenu.

Efektywność radiofrekwencji wykonanej z zachowaniem medycznych standardów

Aplikacja fali radiowej do skóry właściwej umożliwia pobudzenie metabolizmu fibroblastów i wytworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Aby terapia ta była skuteczna,  konieczne jest zastosowanie urządzenia medycznego a nie kosmetycznego. Urządzenie takie może być obsługiwane wyłącznie przez przeszkolony personel medyczny, pod ścisłym nadzorem lekarza.

Zastosowanie igłowej i bezigłowej terapii radiofrekwencyjnej

Podawana przezigłowo do tkanki podskórnej fala radiowa jest najskuteczniejszym znanym obecnie czynnikiem pobudzającym fibroblasty. Radiofrekwencja igłowa i bezigłowa z dużym powodzeniem jest stosowana w obrębie twarzy i reszty ciała. Skutecznie stymuluje również wzrost włosów.

W przypadku radiofrekwencji igłowej powstałe mikrokanały umożliwiają podanie substancji odżywczych do tkanek podskórnych. Fala radiowa stanowi czynnik umożliwiający równomierne ich rozprowadzenie. Jest to więc coś więcej niż zwykła mezoterapia igłowa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą leczenia radiofrekwencyjnego, którą przygotowaliśmy w Kwel-Medzie.