Laserowe usuwanie żylaków bydgoszczZ rozmarzeniem patrzymy na pajęcze sieci perlące się od rosy. Z sentymentem spoglądamy na babie lato leniwie płynące w powiewie jesiennego wiatru. Jedyne „pajączki”, które przyprawiają o ból głowy to te, który widzimy co dzień na swoich łydkach i udach – żylaki.

Ale lato już nie musi kojarzyć się z długimi spodniami i spódnicami po kostki. Jeszcze do niedawna usunięcie tego typu zmian wiązało się z operacją pod narkozą, długą rekonwalescencją i nieestetycznymi bliznami. Teraz problem można rozwiązać szybko i bezboleśnie wykonując zabieg laserowego usuwania żylaków.

W jaki sposób dochodzi do powstania żylaków?

Powstawanie żylaków powodowane jest nieprawidłową pracą zastawek żylnych. Część krwi z żył głębokich cofa się do powierzchniowych i zalega w nich, powodując zniekształcenia w postaci widocznych pod skórą żylaków. Mogą się one tworzyć na podłożu genetycznym, ale sprzyja temu też brak ruchu, siedząca lub stojąca praca, otyłość, stosowanie środków hormonalnych, a także ciąża.

Na czym polega zabieg laserowego usunięcia żylaków w Kwel-Med?

Jest to zabieg małoinwazyjny i bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Przebiega w trzech etapach:

  • mapowanie żylaków – na początku chirurg zaznacza (mapuje) układ żylny przy pomocy aparatu USG – zaznaczane są na skórze punkty przebiegu pni żylnych, a także ich odgałęzień, a także miejsca wprowadzenia włókna laserowego;
  • wprowadzenie światłowodu – poprzez niewielkie nakłucie o długości ok. 5 mm do żyły wprowadzany jest cewnik, przez który następnie wsuwa się światłowód;
  • zamykanie żyły – chirurg uruchamia laser i zaczyna stopniowo wysuwać z żyły cewnik wraz ze światłowodem. Światło lasera powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrznej powierzchni
  • niewydolnej żyły – w efekcie następuje jej obkurczenie i całkowite zamknięcie.

Zabieg kończy się założeniem specjalnej pończochy uciskowej. Pacjent niemalże natychmiast po zabiegu może wrócić do pracy i normalnych codziennych zajęć.

Specjaliści z Kwel-Medu z odpowiedzą na wszelkie pytania oraz udzielą szczegółowych wskazówek dotyczących przygotowania do zabiegu laserowego usuwania żylaków.