Laserowe usuwanie tatuażu bydgoszcz

Tatuaże to często wykonywana ozdoba ciała, równie często jednak zdarza się ich usuwanie. Mogą się znudzić, spłowieć lub zwyczajnie przestać podobać – na szczęście można je usunąć. Przy użyciu nowych technologii laserowe usuwanie tatuażu jest szybkie i skuteczne, nie pozostawia blizn.

Co trzeba wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?

Laserem można skutecznie usunąć tatuaże wykonane czarnym lub ciemnoniebieskim barwnikiem, podatne są również niektóre odcienie czerwonego. Kolory trudne do usunięcia to pomarańczowy, żółty, różowy. Są też barwy, które usunąć wyjątkowo trudno, jak zieleń i turkus – w ich wypadku jedynym możliwym efektem będzie uzyskanie bledszego odcienia. Liczba koniecznych zabiegów oraz czas ich trwania zależy od rodzaju tatuażu (jego gęstości, rozmiaru, typu barwnika, głębokości na jakiej jest osadzony) oraz indywidualnej reakcji na laser. Zazwyczaj usunięcie tatuażu jest możliwe po 4-8 zabiegach.

Przebieg laserowego usuwania tatuażu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, przeprowadzana jest próba laserowa kwalifikująca do zabiegu. Ból w trakcie laserowego usuwania tatuażu jest niewielki, w związku z czym znieczulenie zwykle nie jest wymagane. W miejscu oddziaływania lasera pojawią się powierzchowne, szybko się gojące uszkodzenia naskórka. Po zabiegu powstaje delikatne zbielenie, które znika po kilku godzinach, następnie może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które są pożądaną reakcją skórną oznaczającą, że laser rozpuścił barwnik tatuażu.

Po zakończeniu procedury laserowego usuwania tatuażu w jego miejscu tworzy się strupek, który wymaga głębokiego nawilżania lub natłuszczania. Nie można go zdrapywać, gdyż mogłoby to pozostawić bliznę. Przez kilka dni po zabiegu trzeba zrezygnować z korzystania z basenów, sauny oraz opalania się. Dodatkowo, okolice po zabiegu dobrze jest smarować kremami z wysokim filtrem UV. Intensywne nawilżanie i natłuszczanie powoduje szybszą regenerację naskórka. Gojenie się trwa zwykle około tygodnia. Prawie po każdym laserowym usuwaniu tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie kilkunastu miesięcy po zabiegu. Tylko w rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne, ale trzeba mieć na względzie taką ewentualność.

Tatuaże bywają nieprzemyślanymi decyzjami, czasem uznawane są za błędy młodości. Nie są jednak Państwo na nie skazani. Lekarze pracujący w Kwel-Medzie pomogą w przywróceniu skórze naturalnych barw.