Laserowe usuwanie rozstępów bydgoszczZ problemem rozstępów borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są to zmiany na skórze, które nikomu nie dodają urody, a są szczególnie uciążliwe latem, kiedy eksponujemy ciało.

O powstawanie rozstępów

Rozstępy mogą pojawiać się już u młodych dziewcząt lub chłopców w okresie dojrzewania, u kobiet w ciąży, w efekcie zmian hormonalnych, stosowania leków sterydowych, niedoboru witamin lub na podłożu genetycznym. Powstają one, kiedy organizm produkuje zwiększoną ilość kortyzolu. Hormon ten jest produkowany w ciąży, podczas tycia lub nabierania masy, jak również podczas dojrzewania.

Jego nadwyżka odkłada się we krwi i upośledza funkcjonowanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie, włókna kolagenu stają się słabe i kruche. Kiedy skóra jest poddawana silnym napięciom, na przykład w trakcie ćwiczeń fizycznych lub w przypadku gwałtownych zmian wagi włókna te zamiast rozciągać się – pękają. Miejsca pęknięć to właśnie rozstępy.

U kobiet rozstępy pojawiają się zwykle na biodrach, udach i piersiach, a po ciąży – na brzuchu. U mężczyzn natomiast – na plecach, w okolicy krzyżowo-lędźwiowej, a w przypadku panów intensywnie trenujących na siłowni także w obszarze obręczy barkowej, na nogach i rękach.

Laserowe usuwanie rozstępów – wysoka skuteczność

Nie istnieje metoda, która mogłaby w 100% usunąć rozstępy, tak by znikły bez śladu. Jednak spośród wszystkich dostępnych sposobów, laserowe usuwanie rozstępów charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością – do 95% w przypadku świeżo powstałych uszkodzeń i do 75% w przypadku rozstępów starszych. Dzięki zastosowaniu nowego typu lasera, inicjowany jest proces naturalnej regeneracji skóry, dzięki czemu wytwarza się nowa, zdrowa tkanka, a pod wpływem promieniowanie następuje produkcja kolagenu.

Postępowanie przed i po zabiegu usunięcia rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów nie trwa długo ani nie jest zbyt bolesne, choć niektórym Pacjentom podaje się znieczulenie – zależny to od indywidualnych reakcji na ból. Wymagana seria powtórzeń to 2 do 4 zabiegów.

Pielęgnacja skóry po laserowym usunięciu rozstępów nie stwarza problemów, gojenie się następuje szybko, a ryzyko infekcji jest ograniczone do minimum. Należy tylko pamiętać, że przez okres 30 dni po zabiegu nie można opalać skóry poddanej wcześniej działaniu lasera, bo zwiększa to ryzyko powstania zmian pigmentu skóry.

Po zabiegu rozstępy nie znikną, ale zostaną wygładzone. Skóra stanie się gładsza, bardziej elastyczna i napięta. Pacjencie nie potrzebują rekonwalescencji, mogą spokojnie wracać do swoich domów i codziennych zajęć.
Rozstępy nie muszą być widocznymi niedoskonałościami – można sobie z nimi poradzić. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą bydgoskiej kliniki Kwel-Med.