Laserowe usuwanie pieprzyków, włókniaków i znamionSą znakiem rozpoznawczym gwiazd ekranu (Cindy Crawford), jak również bohaterów bajek (Baba Jaga). Pieprzyki, o których mowa, czasem dodają uroku i seksapilu, a czasem są utrapieniem. Jeśli w jakikolwiek sposób są dla nas problematyczne, powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty, który może polecić nam laserowe usuwanie pieprzyków.

Pieprzyki – co to takiego?

Pieprzyki to skupiska melanocytów, czyli komórek barwnikowych. Mogą być rozmieszczone w rożnych miejscach na ciele – na twarzy, ramionach, plecach, dekolcie. Ich powstawanie ma zazwyczaj podłoże genetyczne, ale może być też wynikiem działania wirusów. Nie wszystkie pieprzyki są groźne dla zdrowa, niektóre jednak mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe. Dlatego tak ważna jest dla nas konsultacja i wstępna ocena zdrowia Pacjenta.

Usuwać, nie usuwać … czyli kiedy pomyśleć o usuwaniu pieprzyków?

Niektóre pieprzyki, zwłaszcza te umiejscowione na twarzy, mogą powodować dyskomfort psychiczny Pacjenta. Czasem zmiany skórne mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu – na przykład te występują na linii pępka i ocierające o spodnie. Z kolei te umiejscowione w okolicach szyi i karku mogą uniemożliwić noszenie biżuterii.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie znamiona kwalifikują się do usunięcia. O tym, czy będzie to możliwe zawsze decyduje nasz lekarz dermatolog podczas konsultacji.

Jak wygląda laserowe usuwanie pieprzyków w Kwel-Med?

Zabieg jest za całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Wiązka lasera przypala naczynia krwionośne i zamyka ranę, niepotrzebne są zatem szwy i nie ma krwawienia. Metoda ta nie pozostawia również szpecących blizn.

Ponieważ zabiegi z wykorzystaniem lasera są bardzo precyzyjne i nie prowadzą do uszkodzenia tkanek, okres rekonwalescencji skrócony jest do minimum. Przeprowadzenie zabiegu nie wyłącza z życia towarzyskiego czy zawodowego, dają satysfakcjonujący efekt kosmetyczny i cechują się wysoką skutecznością terapeutyczną.

W Kwel-Med do każdego Pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie, przede wszystkim troszcząc się o Jego zdrowie. Nasi specjaliści rozwieją wszelkie obawy i wyjaśnią wątpliwości związane z zabiegiem laserowego usuwania pieprzyków.